‘DÜNYA ÇİFTÇİ GÜNÜ’NDE ÇİFTÇİLERE SÜRPRİZ ZİYARET

‘DÜNYA ÇİFTÇİ GÜNÜ’NDE ÇİFTÇİLERE SÜRPRİZ ZİYARET

Denizli’nin Tavas ilçesinde İlçe Tarım Müdürü Halil Nas ile Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu, Dünya Çiftçi Gününü 50 mahalledeki çiftçiyi ziyaret ederek kutladı. Üreticinin sorunlarını dinleyen ekip, çiftçilere Kızılcabölük işi dastar hediye etti.

Denizli’nin en büyük tarım üretim merkezlerinden birisi olan Tavas’ta üretim sezonu devam ediyor. Tütün fidelerinin toprakla buluştuğu ilçede, İlçe Tarım Müdürü Halil Nas ile Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü üretici ile birlikte kutladı. Zorlu üretim şartlarında çalışmalara devam eden üreticileri gezen ekip, üreticiyi sıcaktan korusun diye Kızılcabölük işi dastar hediye etti.

50 MAHALLEYİ GEZDİLER

Nas ve Tozlukoğlu, ilçeye bağlı 50 mahallede çiftçilere buluştu. Tozlukoğlu, zorlu üretim şartlarında çiftçilerin yanında olmak istediklerini söyledi. Tozlukoğlu, “Tavas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Tavas Ziraat Odası Başkanlığı olarak Dünya Çiftçiler günündede çiftçşlerimizin yanındaydık. Tavasımızın 50 mahallesindeki üreticilerimizi tarlalarında, hayvan işletmelerinde, tütün fideliklerinde ziyaret ettik” dedi.

ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Başkan Tozlukoğlu, “Yaşamın heralanında fedakarlığı üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden, evinde işinde bağında bahçesinde ahırında ağılında değer üreten herdaim başımızın tacı olmuştur. Emekleriyle toprağı yoğuran, üretimin heraşamasında aktif olarak çalışan, tarladan mutfağa dokunduğu herşeye değer çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir