EFELER’DE BANKLAR SÖKÜLÜYOR

EFELER’DE BANKLAR SÖKÜLÜYOR

Efeler Belediyesi, dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan Korona Virüs salgını nedeniyle çeşitli tedbirler almaya devam ediyor. Belediye ekipleri ilçe genelindeki bankları söktü, vatandaşlara evde kalın çağrısı yapıldı.

Efeler Belediyesi ekipleri şehrin dört bir yanında Korona virüs salgınının yayılmaması için temizlik ve hijyen çalışmaları gerçekleştiriyor. Efeler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe de salgın hastalık nedeniyle risk grubunda olan 65 yaş ve üzeri vatandaşları evlere gitmeleri için uyarıyor, Efeler Belediyesi anons araçları sesli uyarılarla vatandaşlardan sokağa çıkmamalarını talep ediyor. Efeler de havaların ısınması, Güneş’in kendini göstermesiyle beraber evlerinde sıkılan risk grubundaki vatandaşlar tüm uyarılara rağmen Efeler sınırlarında olan parklarda oturmaya devam ediyor.

Bu durumun üzerine Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın talimatıyla Efeler Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü ekipleri, virüsün taşınması ihtimalini azaltmak için ilçe genelindeki bankları söktü.

HER ŞEY VATANDAŞIN SAĞLIĞI İÇİN

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Atay; “İlçemiz genelinde Efelerli vatandaşlarımızın güzel vakit geçirebileceği, çocuklarını ve torunlarını gezdirebileceği parklar inşa etmiştik. Fakat ülkemizde hızlıca yayılan Korona virüs hastalığından dolayı Efeler Belediyesi olarak ilçemizde çeşitli önlemler alıyoruz. Vatandaşlarımızın sosyal alanlarda gerekli mesafelerini korumaları için parklarımızdaki bankları geçici süreliğine söküyoruz. Bu süreçteki aldığımız bütün önlemler vatandaşlarımızın sağlığı için. Korona Virüsle mücadelemiz devam ediyor. Efeler Belediyesi olarak 7/24 çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya, gerekli olmadıkça evlerinden çıkmamalarına davet ediyoruz. Umarım en kısa süre de normal yaşantımıza geri döneriz” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar