Ege’nin o ilçesinde yeni koronavirüs yasakları geldi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla alınan yeni koronavirüs yasakları duyuruldu. Yasaklar kapsamında artık sahil bantları, park, mesire ve ören yerleri ile piknik alanlarında sandalye veya oturarak piknik yapılamayacak.

Ege’nin o ilçesinde yeni koronavirüs yasakları geldi

Ülke genelinde koronavirüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle Bodrum’da İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yeni tedbirler alındı.

Karara göre, sahil bantları, mesire ve piknik alanlarında piknik yapmak, spor, yürüyüş gibi faaliyetler nedeni ile çok yakın mesafede vatandaşların bir arada bulunabilecekleri, bu durumun hem kendi sağlıkları hem de başta virüsle mücadelede en temel önlem olan vatandaşların evde kalma duygusunu zaafa uğratarak toplum sağlığı açısından risk oluşturabileceği gerekçesiyle vatandaşların sahil bantları, park, mesire ve ören yerlerinde, piknik alanlarında sandalye veya oturarak piknik yapma faaliyetlerinin yasaklanmasına karar verildiği belirtildi.

Kararın ardından, dünyaca ünlü Kumbahçe sahiline inen tüm yollara bant çekilerek uyarı yazıları asıldı. Kurallara uymayanlar hakkında ise idari işlem yapılacağı belirtildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar