Emeklilere müjdeli haber! Maaşlara 414 lira zam

SSK ve Bağ – Kur emeklilerine müjdeli bir haber geldi. TÜED’in ek ödeme talepleri kabul edildiği takdirde emeklilerin gelirinde 414,51 liraya varan artışlar yaşanacak.

Emeklilere müjdeli haber! Maaşlara 414 lira zam

Türkiye’deki milyonlarca SSK ve Bağ- Kur emeklilerini ilgilendiren güzel bir haber geldi. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) emeklilerin ek ödemelerinin arttırılmasını talep etti. Eğer bu talep kabul edilirse, emeklilerin gelirinde 414,51 liraya varan artış yaşanacak.

Türkiye’de emekliler gelirlerini arttırmanın yollarını arıyorlar. Bu kapsamda emeklileri sevindirecek güzel bir haber geldi. Her ay maaşlarına ek ödeme alan emeklilerinin ek ödemelerinin arttırılması için talepte bulunuldu. TUED tarafından yapılan teklifte ek ödeme oranının maaşın yüzde 10’u olması gerektiği belirtildi. Talebin kabul edilmesi halinde emekliler 451,51 liraya varan maaş artışı yaşayacaklar.

690,84 LİRA ÖDEME YAPILACAK

Türkiye’de şuan emeklilere maaşın yüzde 4’ü-5’i oranında ek ödeme yapılıyor. Maaşı 1.554 TL altında olanlara yüzde beş, üstünde planlara yüzde 4 oranında ek ödeme yapılıyor. Eğer emekli maaşlarına yüzde 10 oranla ek ödeme talebi hayata geçerse 6 bin 908 lira 35 kuruş olan en yüksek maaşı alan emekliye 276,33 lira yerine 690,84 lira ödeme yapılmış olacak.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar