Erken Uyarı İstasyonları yeni sezona hazır

Tarımsal alanlarda hastalıklara karşı ilaçlama tasarrufu sağlamak, çiftiçiye doğru zamanda ve doğru şekilde ilaç kullandırarak güvenilir ürün elde etmek amacıyla uygulamaya konulan Erken Uyarı Projesi yeni sezona hazır.

Erken Uyarı İstasyonları yeni sezona hazır

Bu kapsamda Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yaptığı yazılı açıklama şöyle:

Elma ve bağ alanlarında hastalık ve zarlılara karşı ilaçlama tasarrufu sağlamak, çiftçiye doğru zamanda, doğru dozda, doğru şekilde doğru ilacı kullandırarak, güvenilir ürün elde etmek amacıyla uygulamaya konulan “ Tahmin ve Erken Uyarı Projesi “ kapsamında, Denizli de toplam 28 adet istasyonumuz faaliyet göstermektedir.

Bu istasyonlarımızın yıllık periyodik bakımları İl Müdürlüğümüz teknik elemanları tarafından gerçekleştirilmektedir. 2021 yılı sezon hazırlıkları kapsamında istasyonlarımızda güncelleme ve veri akışının daha hızlı ve sağlıklı

gerçekleşebilmesi için sim kartlarının yenilenmesi çalışmalarına 01/03/2021 tarihinde; İlimiz Acıpayam ve Çameli İlçelerimizdeki istasyonlarla başlamış olup yaklaşık bir haftalık süre içerisinde tüm istasyonlarımızın bakımlarının tamamlanması hedeflenmektedir.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar