Fahrettin Koca’dan Vaka Sayısı Artan 6 İl İçin Açıklama: Talimatını Verdik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarının artması ardından covid-19 kapsamında yeni kısıtlamalar getirilen 6 ilin sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle İl Değerlendirme Toplantısı yaptı. Bakan Koca, toplantının ardından dün gece geç saatlerde resmi twitter hesabından açıklamada bulundu. İşte detaylar...

Fahrettin Koca’dan Vaka Sayısı Artan 6 İl İçin Açıklama: Talimatını Verdik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarının artması ardından covid-19 kapsamında yeni kısıtlamalar getirilen 6 ilin sağlık müdürü ile video konferans yöntemiyle İl Değerlendirme Toplantısı yaptı. Bakan Koca, toplantının ardından dün gece geç saatlerde resmi Twitter hesabından açıklamada bulundu.

6 ilin sağlık müdürleri ve SağlıkBakanı Fahrettin Koca arasında gerçekleşen video konferans toplantısında koronavirüs salgınını kontrol altına almak için alınabilecek ek önlemler ve tedavi yöntemleri gündeme geldi.

Bakan Koca, resmi Twitter hesabından, dün gece geç saatlerde yaptığı paylaşımında Ankara, Konya, Kayseri, Şanlıurfa, Diyarbakır ve İzmir‘in sağlık müdürleriyle yaptığı il değerlendirme toplantılarıyla ilgili , “6 ilimizin sağlık müdürleriyle ayrı ayrı toplantı yaptık. Yeni tedbirleri, sahadaki ihtiyaçları ele aldık. Hasta ve temaslı tespitinde hızlı hareket edilmesi, tedavilere süratle başlanması talimatını verdik” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter Paylaşımı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçtiğimiz gün yayınlanan genelge kapsamında;

Son dönemde koronavirüs vakalarının bin bareminin üstünde seyretmesi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu’nun önerisi ile yeni ek tedbiler alınmasına neden oldu. Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında 14 ilde sünnet düğünü, kına gecesi, nişan etkinliklere kısıtlama getirilmişti. Genelgede, ” Adana, Ankara, Ağrı, Bursa, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Kayseri, Konya, Mardin, Şanlıurfa, Van ve Yozgat illerinde; sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinliklere müsaade edilmeyecek. Bu illerde düğün ve nikahların en fazla 1 saat süre içerisinde tamamlanması sağlanacak. Düğün salonlarında sandalye/koltuk düzeninin fiziki mesafe koşullarına uygun ve dans/oyun pisti/alanlarını da kapatacak şekilde oluşturulacak” ifadelerine yer verilmişti.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ RANDEVULU ÇALIŞACAK

Öte yandan artan vaka sayıları nedeniyle ek tedbirlerin alındığı 14 ilde ve bu illere bağlı ilçe nüfus müdürlüklerinde zorunlu ve acil haller dışında T.C kimlik kartı, pasaport, sürücü belgesi ve adrese ilişkin gibi işlemler geçici süreyle sadece randevulu olarak gerçekleştirilecek.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar