FIRINCILAR ODASI BAŞKANINDAN AÇIKLAMA!

FIRINCILAR ODASI BAŞKANINDAN AÇIKLAMA!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen Ramazan tedbirleri genelgesinde yer alan pide üretim ve satış kuralının yanlış anlaşıldığını ifade eden Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban konuya açıklık getirdi.

Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine gönderilen Ramazan tedbirleri genelgesinin yanlış anlaşıldığını, iftara 2 saat kala pide üretiminin durdurulacağı ifadesinin pide satışını kapsamadığını söyledi. Karadaban “2 saat öncesinden tüm üretim duracak ancak pide satışı herhangi bir yasak veya önlem olmadıkça devam edecek.” dedi.

PAKET SERVİS DEVAM EDECEK

Açıklamalarına pide satışı hakkında devam eden Karadaban;“Aynı zamanda kıyma, yumurta ve benzeri katkı maddeleriyle pide imal eden ve satan pide salonlarının da siparişlerini iftardan 2 saat öncesine kadar aldığını, sonrasında paket servisle pide satışına devam ettiğini belirtti.”şeklinde konuştu.

SATIŞ İŞLEMLERİ DEVAM EDECEK

Bekir Karadaban, “Ramazan pidelerinin üretimi ve satışı konusunda ince bir detay bulunuyor. Genelgeye göre, “Ramazan süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyruklarının oluşturacağı yoğunluk korona virüs salgın riskini artıracağından fırınlardaki pide ve ekmek üretimi ile özel sipariş alımı iftardan 2 saat önce sonlandırılacak” ifadesi yer alıyor. Bu ifade üretimin ve siparişin sonlandırılacağını belirtiyor ancak pide satışını yasaklamıyor. İftar saatinden 2 saat öncesi üretim olmayacak fakat fırınlarda ve pide salonlarında satış işlemleri devam edecek” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar