Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ: Milletimden özür dilerim

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Gelecek Partisi Denizli il binasında İl Başkanı Aykut Yıldırım ile buluştu. Özdağ yapılan basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ: Milletimden özür dilerim

AK Parti eski Manisa Milletvekili, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ bugün Denizli’deydi. Partinin Denizli il binasında, İl Başkanı Aykut Yıldırım ile buluşan Özdağ, basın mensupları ile de görüştü. Özdağ yapılan basın açıklamasında önemli değerlendirmelerde bulundu.

“MİLLETİMDEN ÖZÜR DİLERİM”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için Meclis’te yapılan oylamalara dair konuşan Özdağ; “Biz Meclis’te buna oy vermemeyi düşündük. Oy vermeseydik ve geçmeseydi şöyle diyeceklerdi: “Bugünkü ekonomik krizler nedeniyle, parlamenter sistem nedeniyle bu ekonomik krizleri, bu intiharları, bu yoksulluğu yaşıyoruz. Dış politikada eğer güçlü bir Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olsaydı Türkiye uçacaktı. Bu hainler Türkiye’yi bu hale getirdi.” Sadece bizi değil, bizim çocuklarımızı, torunlarımız bile Denizli’de Manisa’da dolaştırmayacaklardı.

Ben buna rağmen parlamentoda evet oyu verdiğim için milletimden özür diliyorum. Buraya geleceğini az buçuk tahmin ettik. Ama eğer vermemiş olsaydık, bugün biz suçlanacaktık” diye konuştu.

TÜRKİYE SAĞI HAİN ÜRETMEYİ ÇOK SEVER”

Türkiye siyasetinde parti içi demokrasi kavramının hala oturmamış olduğunu sözlerine ekleyen Özdağ; “Türkiye’nin sağı hain üretmeyi çok sever, Türkiye’nin solu dönek üretmeyi çok sever, Türkiye’nin siyasal İslamcıları da kafir üretmeyi çok sever. Türkiye’de partiler kocaman bir kışladır, parti liderleri de mensuplarını kurşun asker yapmak istemektedir, partilerde demokrasi yoktur. Bakın MHP’de Meral Akşener’in başına gelenler… Bakın CHP’dekiler… Biraz itiraz edenler dışarıya konuyor. O nedenle Türkiye’nin hep beraber yapacağı bir siyasi partiler kanununa ihtiyacı vardır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için Meclis’te kullandıkları oydan pişmanlık duyduklarını belirten Özdağ; “Evet o gün oy verdik, fakat sayın Davutoğlu sokaklarda asla propaganda yapmadı. Hatta Konya’ya sayın Cumhurbaşkanı geldiğinde, ev sahipliğinde “Hoş geldiniz” dedi fakat kürsüye çıkıp oy dahi istemedi. Biz siyasi tecrübemiz gereği bu işlerin buraya geleceğini öngörebiliyorduk. Bu durumun keyfilikler doğurabileceğini, Avrupa Birliği kriterlerinden bizi uzaklaştıracağını biliyorduk. Ahmet Davutoğlu o zamanlar vize muafiyeti getirmek, Gümrük Birliği’ni lehimize dönüştürmek istedi, Sayın Recep Tayyip Erdoğan engelledi. Şimdi İnsan Hakları Eylem Planı’nda diyorlar ki; ‘Avrupa Birliği’ne vize muafiyeti getiriyoruz.’ Kaç sene geçti? 5 Yıl kaybetti Türkiye” ifadelerini kullandı.

Özdağ konuşmalarına şöyle devam etti:

Biz Berat Albayrak’ın milletvekili olmasını istemedik. Üç dönemini bitiren her milletvekili mutlaka bir akrabasını getirdi. Sayın Başbakan ile akrabaların hiçbirini milletvekili yapmamak üzere karar aldık, ama sayın Erdoğan, damadını milletvekili yaptı. Biz bakan olmasını da istemedik. Ama sayın Erdoğan bizim içişlerimize hep karıştı. Cumhurbaşkanı yürütmenin başında olan kişinin işlerine devamlı olarak müdahale etti ve sonuçta da kriz meydana geldi. Bugün geldiğimiz noktada kriz meydana geldi. Ben bir kez daha bir siyasetçi olarak aziz milletimden özür diliyorum.

“İTTİFAKA AİT BELEDİYE BAŞKANLARI HÜKÜMSÜZDÜR”

MHP ile AK Parti’nin parti kuramı arasında dağlar kadar fark var. O yüzden farklı partiler zaten. Sadece 50+1 alabilmek adına ittifak kanunu çıkartıldı. Bugünkü yerel yönetimlerin belediye başkanları hükümsüzdür, kanun yoktur, defakto olarak yapılmıştır. Türkiye’de hakikaten bir AYM olsaydı o seçimi iptal ederdi. Bugün Türkiye’de 50+1 de yanlıştır. İttifakları doğuran bu sistemin kendisi yanlıştır. Cumhurbaşkanlığı sisteminden sonra Türkiye’deki partiler, partiler çöplüğüne dönüşmüştür. Böyle bir ortamda ben siyasi etiğin, siyasi ahlakın olmadığını gözlemliyorum. Eskiden parlamenter sistemde oy aldıktan sonra koalisyon yapılıyordu. Türkiye’nin tekrar o yöne doğru evrilmesi lazım. Biz Gelecek Partisi olarak 50+1’e değil, 55 milyona talibiz.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar