Güney’in Çocukları Spor Alanında Biz de Varız Diyor

Denizli'nin Eziler Mahallesi'nde yaşayanlar, beden öğretmeni sayesinde çim hokeyiyle tanıştı. Önceleri çocuklarına destek olan aileler bu sporu sevince kendileri de hokey oynamaya başladı. Öğrenciler, kısıtlı imkanlara rağmen Türkiye 4'ncülüğünü elde etti. Anne babalarının da çocuklarla aynı sahada hokey oynaması renkli görüntülere sahne oluyor.

Güney’in Çocukları Spor Alanında Biz de Varız Diyor

Denizli’nin Güney ilçesinde ortaokul öğrencileri yaklaşık 1 yıl önce başladıkları çim hokeyi tüm mahallenin tutkusu haline geldi. Türkiye genelinde derece elde eden öğrencilerin kimi tarladan kimi ise hayvanları otlattıktan sonra velisi ile antrenmanlara katılıyor.

Güney ilçesi Eziler Mahallesi Eziler Mustafa Kaçmaz Ortaokul öğrencileri öğretmenleri Burak Duman ve Suat Arı ile birlikte 1 yıldır çim hokeyine merak saldı. 70 öğrencinin bulunduğu okulda 16 kişilik takım kuran iki öğretmen kısa sürede neredeyse tüm mahalleyi çim hokeyi ile tanıştırarak en büyük tutkusu haline getirdi.

En Büyük Destek Başkan Ayhan’dan

Çim Hokeyi’nde milli takıma sporcu veren ayrıca diğer spor dallarında kazandığı kupalarla okulda bulunan kupa sergi bölümünü dolduran sporculara en büyük maddi manevi desteği sağlayan Güney İlçesi Belediye Başkanı Halil Ayhan çocuklar bizim geleceğimiz onlara destek vermek görevimiz dedi.

Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan “Suat Arı hocamızın Eziler’e atanmasından sonra bir takım oluşturdu. Bu takım başarılar elde etmeye başladı. Ayrıca o kadar çok canla başla mücadele ediyorlar ki destek vermemek zaten elde değil” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar