Halk otobüslerinde kurallara uyulduğunu açıklayan Akatmacı Vatandaşların maskesiz binmemesini istedi

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından halk otobüsleri koronavirüs tedbirleri kapsamında sürekli dezenfekte ediliyor. Manisa Denetimli Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Erdoğan Akatmacı, kooperatife kayıtlı 168 halk otobüsünün bulunduğunu açıkladı.

Halk otobüslerinde kurallara uyulduğunu açıklayan Akatmacı Vatandaşların maskesiz binmemesini istedi

Alınan tedbirler sayesinde hiçbir şoförün koronavirüse yakalanmadığını belirten Akatmacı, vatandaşların da maskesiz araçlara binmemesini istedi.

Başkan Akatmacı, “Belediyemiz tarafından haftanın 5 günü araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Bizlerde, sürücü arkadaşlarımızın hepsi maskeli araç kullanıyoruz. Maske olmayanlara maske dağıtıyoruz, dezenfektan dağıtıyoruz, kolonya dağıtıyoruz. Ve bütün temizlik kurallarına uyuyoruz. 250 şoför arkadaşımız var. Şoför arkadaşlarımız çok kuralları uyduklarından maşallah bugüne kadar hiçbir şoförümüzde koronavirüs tespit edilmedi. İnşallah bundan sonra da olmaz. Bazı yolcularımız maskeye müdahale ediyor şoförlerimize serzenişte bulunuyor. Ama şoför arkadaşlarımız da görevini yapıyor. Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararları doğrultusunda müdahale ediyoruz. O yüzden yolcularımızın maskesini takmasını ve araçta bile çıkarmamasını istiyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün nezdinde bütün ekiplere desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar