Hamza Dağ’dan Tunç Soyer’e sert yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in açıkladığı İzmir Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı ile İzmir Yeşil Şehir Eylem Planı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dağ, yaptığı açıklamada Soyer’i süslü cümlelerle hayallerini anlattığını söyleyerek eleştirdi.

Hamza Dağ’dan Tunç Soyer’e sert yanıt

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği toplantıda Enerji ve İklim Eylem Planı ile İzmir Yeşil Eylem Planını tanıtmak için bir toplantı düzenledi. Toplantının ardından, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, konuyla ilgili açıklama yaptı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının her fırsatta çevre konusunda duyarlı ve hassas olduğuna vurgu yaptığını belirten Dağ “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, şehrin önemli problemleriyle ilgili olarak düzenli bir şekilde toplantı, çalıştay, tanıtım yapmakta ve buralarda İzmirli hemşehrilerimize hayal satmaktadır. Üzülerek söylemek istiyorum ki; bu etkinlikler neticesiz kuru gürültü olmaktan öteye geçmemektedir” ifadelerini kullandı.

SOYER’İN İZMİR’E KAZANDIRDIĞI BİR YEŞİL ALAN YOK

Tunç Soyer’in Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki ilk 2 yılında büyük ölçüde hedeflerini tutturamadığını ifade eden Hamza Dağ “Şöyle bir baktığımızda, Sayın Soyer’in İzmir’de yeşil alan miktarını arttırma konusunda da tam bir hayal kırıklığı olduğunu görmekteyiz. Yapılan tanıtım toplantısında 2021 yılında yapacakları ağaçlandırma faaliyetlerini anlatan Soyer’in sözlerine inanmak bir yana bu sözleri ciddiye almak dahi artık çok zor. Ortaya hedef koyan, daha önce de yeşil alanı “iki katına çıkaracağız” diye vaatlerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanının İzmir’e kazandırmış olduğu bir yeşil alan bulunmamaktadır. Bu dönemde İzmir’de kişi başına düşen yeşil alan miktarı 1 metrekare dahi artmamıştır. Oysa Tunç Soyer’in seçim öncesinde bu konudaki vaadi mevcut sayının iki katına ulaşmaktı” diye konuştu.

ALGI ÇALIŞMALARIYLA ZAMAN KAZANMAYA ÇALIŞIYOR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yüzülebilir Körfez vaadine de değinen Dağ, sözlerinde şu ifadelere yer verdi:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının, seçim sürecinde verdiği vaatlerden biri de 3 yıl içinde yüzülebilir bir Körfez oluşturmaktı. Ancak 2 yıl geçmesine rağmen bu konuda hiçbir adım atılmadığı gibi körfezde yüzmek bir yana, kötü koku nedeniyle sahilin oturulamayacak duruma geldiği zamanlar yaşanmaktadır. Durum böyleyken bugün hala aynı sözlerin tekrarlanması samimiyetsizdir ve inandırıcı değildir. Ortaya konulan hedeflerin gerçekleşmesi için bir irade koymak ve çalışmak gereklidir. Ne yazık ki Sayın Soyer’de bu ikisi de mevcut değildir. “Çok laf az iş” düşüncesini kendisine şiar edinmiştir ve sürekli yaptığı algı çalışmalarıyla zaman kazanmaya çalışmaktadır. Marifet, icrası olmayan süslü cümleler söylemek değil, hayata geçmiş güzellikleri anlatan anlamlı cümlelerdir.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar