Hasan Türek  Anadolu Lisesi ‘nde  Yüz Yüze Eğitim Sevinci

Tüm Dünyayı  etkisi   altına alan  koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Mart ayından beri okullarından uzak kalan  12. Sınıf öğrenciler   bugün ders başı yaptı. Manisa’da  başarısından sıkça söz ettiren  Hasan Türek  Anadolu Lisesi’n de de  öğrenciler  yüz yüze eğitime geçişin sevincini yaşadı.

Hasan Türek  Anadolu Lisesi ‘nde  Yüz Yüze Eğitim Sevinci

Manisa Yunusemre   Hasan Türek  Anadolu Lisesi  12. Sınıflar  bugün yüz yüze eğitime geçti. Konu ile ilgili basın mensuplarına  açıklama yapan  Hasan Türek  Anadolu Lisesi Müdürü  Ömer Bozoğlu  amacımız “ maske, mesafe ve hijyen kuralları  çerçevesinde öğrencilerimize kaliteli eğitim vermektir”  dedi ve sözlerine şöyle  devam etti;

“Hasan Türek  Anadolu Lisesi  olarak 12. Sınıflarda 63 öğrencimiz maske,  mesafe ve hijyen kuralına uygun olarak eğitime başladık. 2020-2021 Eğitim  öğretim yılı tüm öğrenci ve velilerimize hayırlı olsun.  12. Sınıflarımızı ikiye böldük. Yarısı sınıfta ders dinlerken diğer sınıfın yarısı ise evlerinde sınıfta anlatılan dersi   EBA portalı üzerinden online  takip ediyor.   Pazartesi Salı sınıfın yarısı okula yüz yüze eğitime gelirken diğer yarısı ise Perşembe Cuma günleri yüz yüze eğitime gelecek. Günde 8 saat dersimiz olacak ve 30 dakika ders anlatılacak 10 dakika   teneffüs  şeklinde planladık.  Her teneffüs arasında  öğrencilerin temas ettiği ortak kullanım alanları  dezenfektan ediliyor”  şeklinde konuştu.

 

HABER:KENAN YÜCEEL/MANİSA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar