HAYDİ DENİZLİ! KAHRAMAN SAĞLIKÇILAR İÇİN SENDE FİDAN SAHİPLEN!

HAYDİ DENİZLİ! KAHRAMAN SAĞLIKÇILAR İÇİN SENDE FİDAN SAHİPLEN!

Korona virüsle ön safta mücadele eden ve başarılı olan sağlık çalışanları için kurulacak olan Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanlarına fidan sahiplendirme süreci sürüyor. 83 milyon fidanın dikilmesi planlanan fidan dikiminde Denizli’ye 3 milyon fidan ayrıldı. Kampanyanın başlamasından şu güne kadar 303 bin fidan Denizli’de sahiplendirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından korona virüsle ön safta mücadele eden sağlık çalışanları için 81 ilde hatıra ormanı oluşturmayı hedefliyor. Bu kapsamında olarak 81 81 ilde Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanları oluşturuldu. 83 milyon 167 bin 855 fidanın dikilmesinin planlandığı fidan dikiminde kahraman sağlık çalışanları adına 1 milyon 61 bin 635 fidana her bir sağlık çalışanın adı verildi.

DENİZLİ’YE 3 MİLYON FİDAN

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Geleceğe Nefes Ol adı altında düzenlenen fidan dikimi kapsamında 1 milyonu aşkın nüfusu bulunan Denizli’ye 3 milyon 231 bin 100 fidan kotası verildi. Bu fidanların 4 Mayıs saat 14 itibariyle yaklaşık 305 bini sahiplendirildi. Denizli’de sahiplenme oranı yüzde 9 olarak gerçekleşti.

İLK 5’TE DENİZLİ YOK

Her ile ayrı ayrı kotanın verildiği uygulamada ilk 5’te Denizli yer almadı. Bartın, Erzincan, Tunceli, Şırnak ve Hakkari illeri kendilerine ayrılan fidanları kısa sürede ne bitirdi ne de bitirme noktasına geldi.

ZOLAN DA DESTEK VERDİ

Denizli’nin dört bir yanına dikilecek olan yeni fidanlar için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da kampanyaya destek oldu. Fidan sahiplenen Zolan, Denizlilileri fidan sahiplenmeye davet etti.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar