Hayırsever İş İnsanı Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

Yaptırdığı okullar ve başarılı iş hayatı ile tanınan Denizlili İş İnsanı Nevzat Karalp Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Pamukkale Üniversitesi hastanesinde tedavi altında olan iş insanından bugün vefat haberi geldi.

Hayırsever İş İnsanı Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

Denizlili hayırsever iş insanı Nevzat Karalp’ten bugün acı haber geldi. Kardemir Demir Çelik firmasının sahibi, hayırsever iş insanı Karalp, koronavirüse yenik düştü.

Koronavirüs tanısı ile Pamukkale Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan ünlü iş insanı Nevzat Karalp, geçtiğimiz günlerde ağırlaşarak yoğun bakım servisine kaldırıldı. Karalp’in acı haberi bugün tedavi altına alındığı hastaneden geldi. Hayırsever iş insanı Koronavirüse yenik düştü.

Karalp’in acı haberini Denizli’yi ve sevenlerini yasa boğdu.

 Nevzat Karalp Kimdir?

Denizli merkez hatipoğlu mahallesinde 1945 yılında orta halli bir ailenin altıncı ve en küçük çoçuğu olarak dünyaya geldi.1952–1957 yılları arasında kahramanlar ilkokulun da okurken yaz tatillerinde babasının iş yerinde şeker, lokum ve helva imalathanesinde çalışarak iş ve ticareti öğrenmeye başladı.

İlk ve orta öğrenimini 1962 yılında tamamladıktan sonra baba mesleği olan şeker ve lokum imalatı ve ticaretine başladı. 1967 tarihinde askerlik hizmetini tamamladıktan sonra mesleği olan şekerciliğe devam etti. 1968 yılında Ayşe Hanımla evlendi ve Önder, Özlem ve Özge isimli 3 çoçuğu oldu.

1969 yılında ticaret hayatında değişiklik yapıp hiç bilmediği bir konu ve apayrı bir dal olmasına rağmen demir çelik imalatı ve ticaretine başladı. Uzun yıllar bu sektörde her konuda kendini geliştirerek 10 kişi ile başlamış olduğu küçük ticarethaneyi azimle ve çok çalışarak 600 kişinin çalıştığı altı adet şirket topluluğu haline getirdi.

Kardemir şirketi Türkiye´nin en büyük 500 şirketi sıralamasında ilk 300 içinde bulunmaktadır. 2002 yılından bu yana en fazla ihracat yapan firmalar arasında ilk 600 arasında Denizli´de 2. Sıradadır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar