Hisarcık’ta engelli vatandaşın “kedi evi” isteği gerçekleştirildi

Simav'da yaşayan engelli Halit Şengül, sokak kedilerinin kış şartlarından korunması için kedi evi istedi. Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ise engelli Şengül’ün bu isteğini yerine getirdi.

Hisarcık’ta engelli vatandaşın “kedi evi” isteği gerçekleştirildi

Simav’da yaşayan engelli Halit Şengül, Belediye Başkanı’ndan kedi evi istedi. Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ise engelli Şengül’ün bu isteğini yerine getirdi.

Önceki yıllarda Hisarcık ilçesinde bir süre sigortacılık yapan ve halen Simav’ın Çitgöl beldesinde yaşayan eski futbol hakemlerinden engelli Halit Şengül, bakımını üstlendiği sokak kedileri için Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan’dan kedi evi istedi. Talebin üzerine Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Halit Şengül’e belediyenin eski araba lastiklerinden imal ettiği kedi evi ile çeşitli hediyeler gönderdi.

Belediye Başkanı’nın gönderdiği kedi ve hediyeleri aldıktan sonra çok mutlu olduğunu dile getiren ve Başkan Fatih Çalışkan’a teşekkür eden engelli Halit Şengül; “Daha önce ikamet ettiğim Hisarcık ilçesinde belediyenin mahallelere araba lastiğinden yapılma kedi evi bıraktığını öğrendim. Bende Başkanımdan telefonla evimin önünde bakımını yaptığım sokak kedileri için kedi evi istedim. Başkanım sağ olsun beni kırmadı ve talebimi yerine getirdi. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

İHA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar