HOROZ FUTBOLCULARIN ÖDEMESİNİ YAPTI

HOROZ FUTBOLCULARIN ÖDEMESİNİ YAPTI

Koronavirüs salgınında liglere ara verilmesiyle maddi sıkıntı içine giren Denizlispor’da yönetim, oyunculara geçen hafta 1.5 milyon lira, bu hafta 1 milyon lira ödeme yaptığını, gelecek hafta da 2.5 milyon lira ödeme yapacağını açıkladı.

Yeşil siyahlı yönetim yaşanan tüm ekonomik sıkıntılara rağmen futbolcuların alacaklarını ödemek için tüm imkanları seferber etmeye devam ediyor. Geçen hafta futbolculara 1.5 milyon TL ödeme yapan yönetim, bu hafta da 1 milyon TL’lik ödeme yaptı. Yönetim, gelecek hafta da 2.5 milyon TL’lik bir ödeme yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Koronavirüs salgını sebebiyle maçların ertelenmesinin kulüpleri ekonomik olarak zor durumda bıraktığını belirten Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, “Sporda hayat adeta durdu. Maçlar oynanmadığı için zor durumda kaldık. Yönetim olarak bu zor günleri en az kayıpla atlatmak için gece gündüz çalışıyoruz. Futbolcularımıza 2 haftada toplam 2.5 milyon TL ödeme yaptık. Gelecek hafta da 2.5 milyon TL ödeme yapmanın planlarını yapıyoruz. Yönetim kurulu üyelerimle birlikte teknik heyet ve futbolculara ödemelerin yapılması için uğraşıyoruz. Bunun yanı sıra kulüp çalışanlarımızın maaşlarını da gecikmeden ödemeye başladık. Hiçbir gelirimiz yokken 3 haftalık sürede 5 milyon TL civarında ödeme yapmak kolay değil. Bu kulübü hem sportif hem de mali açıdan layık olduğu yere getirmek için fedakarca çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yukatel Denizlispor’da kimsenin alacağının kalmayacağını belirten Ali Çetin, “Futbolcularımız hem fiziksel hem de mental olarak kalan maçları oynamak için hazırlıklara başlarken, ekonomik olarak da rahat olmaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar