HOROZ İSTİKLAL MARŞI’NI EVİNDEN OKUDU

HOROZ İSTİKLAL MARŞI’NI EVİNDEN OKUDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için tüm Türkiye 21.00’de tek yürek olurken spor kulüplerinden de destek geldi. Yukatel Denizlispor, Denizli Atatürk Stadı’nı Türk Bayraklarıyla donatarak, saat 21:00’ı gösterdiğinde İstiklal Marşını çaldı ve o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronavirüs salgınına rağmen tüm yurtta coşkuyla karşılanırken Süper Lig kulüpleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan anlamlı bir hareket geldi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Gazi Meclis’in açılışının 100. yıldönümü olan bu anlamlı günde TFF’den tüm stat hoparlörlerinden İstiklal Marşı’nın çalınması önerisini yapmıştı.

Tüm kulüpler bu öneriye memnuniyetle destek verdi. Saatler 21.00’i gösterdiğinde vatandaşlarımız balkon ve camlarında İstiklal Marşı’nı seslendirirken statlardan da İstiklal Marşı coşkuyla yükseldi! Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da konuya ilişkin talimat verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, saat 21.00’de Türkiye genelinde stat ışıkları açıldı ve statlarda İstiklal Marşı yayınlandı. Tüm Türkiye 21.00’de tek yürek olurken halkımızın balkon ve camlarda coşkuyla söylediği İstiklal Marşı’na statlar da eşlik etti.

Yukatel Denizlispor’da da Atatürk Stadı tribünlerinin farklı noktalarına Türk bayrakları ve Atatürk posterleri asılıp boş statta İstiklal Marşı çalındı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıl dönümünü kutlayan Denizlispor, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda şu ifadelere yer verdi; ” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ile TBMM’mizin kuruluşunun 100. yıl coşkusu, stadımızda yankılandı.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar