İkinci el araç alacaklar dikkat! Bakanlık duyurdu!

İkinci el araç almak isteyen herkesi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Bakanlık tarafından imzalanan protokolle birlikte uygulamanın başladığı ve mevcut uygulamadan 4 milyon kişinin yararlandığı duyuruldu.

İkinci el araç alacaklar dikkat! Bakanlık duyurdu!

Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ve PTT ile ortak bir hizmet verilmeye başlandı. İkinci el araç alan vatandaşların son günlerde muzdarip olduğu kilometre sıfırlanması ve düşürülmesiyle ilgili yaşanan mağduriyetlerin giderilmesine ilişkin uygulamadan 4 milyon kişi yaralandı.

2017 yılında Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ve PTT AŞ arasında “Bilgi Paylaşımı Esaslarının Düzenlenmesine Dair Protokol” imzalandı. Bu protokol sayesinde ikinci el araçlardaki kilometre sıfırlanması ve düşürülmesiyle ilgili sorunların da önüne geçilecek.

NEREDEN ULAŞILABİLİYOR?

Kurumun platformu üzerinden araçların şasi numarası ya da plakası üzerinden sorgulama yapılıyor. İkinci el araç alacak olan vatandaşlar, araç muayene bilgilerine PTT Bank Mobil, PTT Bank İnternet Bankacılığı, HSG mobil Uygulama ve www.pttavm.com adresi üzerinden ulaşabiliyor.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 2,1 milyon kişinin bu hizmeti kullandıklarını ifade eden PTT AŞ. Genel Müdürü Hakan Gülten, yaptığı açıklamasında, “Vatandaşlarımız, şirketimizin bu hizmetinden yararlanarak aracın gerçek kilometresini öğrenebilirler. Böylece satış sonrasında herhangi bir mağduriyet yaşanmasının önüne geçebilirler” ifadesini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar