İlk cemre bugün düştü

Bahar mevsiminin gelişinin habercisi olan ilk cemre havaya düştü. Üç cemrenden ikincisinin 26-27 Şubat'ta suya, üçüncüsünün ise 5-6 Mart'ta ise toprağa düşmesi bekleniyor.

İlk cemre bugün düştü

Halk arasında sıcaklığın artması olarak bilinen cemrenin, ilkbahar başlamadan hemen önce 7 gün arayla havaya, suya ve toprağa sırasıyla düştüğüne inanılıyor. Düşen cemrelerin hava, su ve toprağı ısıttığı düşünülüyor.

2021’in ilk cemresi 19 ve 20 Şubat tarihlerinde havaya düştü. İkinci cemrenin de 26 ve 27 Şubat’ta suya düşmesi bekleniyor. Son olarak toprağa düşecek cemre ise 5-6 Mart’ta gerçekleşecek.

KIYI ŞERİTTE SICAKLIKLAR HIZLA ARTTI

İlk cemrenin düştüğü gün, turizmin gözbebeği Bodrum’da tablo gibi görüntüler oluştu. Bodrum’da 1 haftadır süren soğuk hava ve yağış, yerini ılık bahar havasına bıraktı. İlçede hava sıcaklığı 24 dereceyi buldu, deniz suyu sıcaklığı da 20 dereceye ulaştı. Çimenlerin ve çiçekleri görenler kırlara koştu. Bodrum’un Kızılağaç ve Yalıçiflik kırsal mahallelerinde rengarenk çiçekler açtı. Antalya’da da yükselen sıcaklıklar sebebiyle denize giren vatandaşlar olduğu görüldü.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar