İllerin haftalık vaka sayısı açıklandı! Ege’de korkutan tablo

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 13-19 Mart arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Haftalık koronavirüs vaka sayısının her 100 bin kişide İzmir’de 111,41 olduğu açıklandı. Peki diğer Ege illerinde artış ne durumda?

İllerin haftalık vaka sayısı açıklandı! Ege’de korkutan tablo

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, “İllerimizde haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen toplam vaka sayısını gösteren insidans haritamızı ekte görebilirsiniz. Normale dönmek elimizde. Bu ancak tedbirle mümkün.” mesajını paylaşarak haftalık vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca bir diğer açıklamasında da, “Virüsü yok sayamayız. Onun normal hayatımızı elimizden almasına da izin vermemeliyiz. Bunu tedbirlere uyarak başarabiliriz.” ifadelerini kullandı.

İZMİR’DE DURUM CİDDİ

Vaka sayısında kritik eşiği aşan iller arasında olan İzmir‘de durum ciddi. Açıklanan sayılara göre, 100 bin kişide görülen vaka sayısı geçen hafta 78,57 olan İzmir’de bu hafta 111,41’e yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan 13- 19 Mart tarihlerini kapsayan koronavirüs risk haritasına ilişkin İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından değerlendirmede bulundu. Vali Köşger, yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

Kıymetli İzmirliler alınan tedbirlere, yapılan tüm denetimlere ve kurallara uyan vatandaşlarımıza rağmen kritik eşiği aşmış bulunuyoruz. İş yerleri ve hemşehrilerimiz kurallara uysun. Daha kötüye gitmeyelim. En kısa sürede mavi bölgeye geçelim. Haydi İzmir birlikte başaralım.”

İŞTE EGE’NİN DİĞER İLLERİNDE DURUM

Denizli: 49,38

Manisa: 64,66

Aydın: 69,07

Muğla: 92,33

Afyonkarahisar: 47,36

Uşak: 19,49

Kütahya: 111,33

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar