İmamoğlu’nun 8 Mart paylaşımı İYİ Parti’yi kızdırdı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından 8 Mart Kadınlar Günü mesajı yayımladı. Yayımladığı mesajda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın isimlerini etiketlemesi, İYİ Partilileri kızdırdı.

İmamoğlu’nun 8 Mart paylaşımı İYİ Parti’yi kızdırdı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendine ait sosyal medya hesabından 8 Mart Kadınlar Günü mesajı yayımladı. İmamoğlu’nun yaptığı paylaşımda; “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın @meral_aksener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın @PervinBuldan’ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” ifadeleri yer aldı.

“MERAL AKŞENER’LE İSMİNİN BİRLİKTE ZİKREDİLMESİ DOĞRU DEĞİL”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu paylaşıma tepki gösterdi. Ağıralioğlu, Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü paylaşımıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum.

Öcalan’a mektup yazdırılmasının milli iradeyi ne istikamette kamçıladığını ve ikinci seçimin sonuçlarına ne yönde tesir ettiğini hiç kimse unutmamalı! En başta da Ekrem Bey.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar