İnşaat sektöründe iflas oranları tavan yaptı

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, inşaat sektörü genelinde daralmanın devam edeceğini, satışlarda düşüş beklediklerini ve Türkiye'de inşaat sektöründe şirketlerin iflas oranının “ürkütücü” boyutta olduğunu açıkladı.

İnşaat sektöründe iflas oranları tavan yaptı

Bloomberg HT’ye konuk olan İMKON Genel Başkanı Tellioğlu, TÜİK tarafından açıklanan konut satışlarına ilişkin Şubat ayı verilerini ve salgın sürecinde inşaat sektöründeki diğer gelişmeleri değerlendirdi.

Tellioğlu konut satışları hakkında yaptığı yorumda, sektör genelinde daralmanın devam edeceğini, satışlarında düşüş beklediklerini ve Türkiye’de inşaat sektöründe şirketlerin iflas oranının “ürkütücü” olduğunu söyledi.

İnşaat malzemelerinde tekelleşmenin sektörü olumsuz etkilediğini açıklayan Tellioğlu, hammaddelerde istikrarlı bir planlama yapılamadığını vurguladı.

Sektör genelinde yapı denetimde, uygulamayla ilgili ciddi sıkıntılar olduğunu belirten Tellioğlu, “KDV oranlarında bürokrasiden yorulduk. İlgili düzenlemelerde sektörün görüşleri de alınmalı” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar