İzmir Büyükşehir Belediyesi, yardımlara son hız devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, pandemi sonrası zor günler yaşayan vatandaş için başlattığı gıda paketi yardımlarına devam ediyor. Başvuruları karşılamak için haftanın 7 günü çalışmalarını sürdüren ekipler, son 50 günde 90 bin hanenin kapısını çaldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yardımlara son hız devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, zor durumdaki vatandaşların artan gıda talebini karşılayabilmek adına haftanın yedi günü çalışıyor. Bizİzmir ve Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) üzerinden alınan gıda ve hijyen paketi talepleri, titizlikle değerlendiriliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin resmi hesabından yapılan açıklamada, gıda paketlerine ek olarak, bebek bezi ve mama ihtiyacı ile yakacağın da gelen talepler arasında olduğu ifade edildi. Açıklamada ekiplerin, talepleri aldıktan sonra en geç 2 gün içerisinde yurttaşlara bunun ulaştırılmasını sağladığı belirtildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, gıda yardımı kapsamında 1 Ocak’tan itibaren destek talebinde bulunan yaklaşık 90 bin hanenin kapısını çaldı.

BİR GÜNDE 5 BİN HANEYE GİDİYORLAR

İzmir Büyükşehir Belediyesi personelinin bir günde 5 bin hanenin kapısını çaldığı ifade edildi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ulaş Aydın, yurttaşların özellikle gıda paketi talebinde bulunduğunu, bunun yanı sıra soba, battaniye ve odun isteyenlerin de olduğunu söyledi. Gıdaya talebin hiç bitmediğini belirten Aydın, “Günlük başvuru sayısı bin 500’ün altına düşmüyor. Bazı günler başvuru sayısı 9 bini buluyor. Taleplere yetişiyoruz. Bu hafta sonu toplam 10 bin hanenin kapısını çaldık. Geriye dönük bir buçuk günlük başvuru var. O da listeler yapıldıktan sonra dağıtım başlıyor. Yurttaşlar en fazla iki gün bekliyor” dedi.

Yardım paketi içerisinde ayçiçek yağı, pirinç, makarna, çay, toz şeker, un ve zeytin bulunan gıda kolileri, 30 ilçenin tamamında dağıtılıyor. Metropol ilçelerde Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, kırsal ilçelerde de İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Şube Müdürlükleri üzerinden yardımlar yurttaşlara ulaştırılıyor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar