İzmir Valisi açıklama yaptı: Önümüzdeki hafta yasaklar gelebilir

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger İzmir’de yaşanan vaka artışının ardından önümüzdeki hafta yasakların gelip gelmeyeceğinin duruma göre belli olacağını duyurdu.

İzmir Valisi açıklama yaptı: Önümüzdeki hafta yasaklar gelebilir

Önceki hafta vaka artışlarında yüzde 50 gibi bir oran oluştuğuna dikkat çeken Vali Köşger Yeni Asır gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Köşger; “Geçen hafta vakalar biraz yavaşlar gibi oldu. Fakat son anda birden arttı. Ani yükselişin nereden kaynaklandığını anlayamadık” dedi.

Yeni yasaklar ve kısıtlamalar hakkında da bilgi veren Vali Yavuz Selim Köşger, “Hıfzıssıhha Kurulu’nun rutin toplantı programı yok. Bu haftayı gözlemleyerek geçireceğiz. Gerekli görülürse kurulu toplarız, gereken kararları alırız” dedi. Kafe, restoran gibi değişik sektörlerle görüştüklerini belirten Vali Köşger, “Onların kendi otokontrol mekanizmalarını oluşturabilmeleri konusunda görüştük. Bu kararlara uyup uymadıkları konusunu da gözlemleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Şu aşamada vaka sayılarının artışını takip edeceklerini belirten Vali Köşger, “Önümüzdeki hafta bakacağız” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar