İzmir Valisi İl Genelindeki Koronavirüs Tablosunu Açıkladı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir'de günlük yapılan koronavirüs testleri, yeni vaka sayısındaki artış ve hastanelerdeki doluluk oranı ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte koronavirüs (Covid-19) vakalarında artış yaşanan şu günlerde İzmir'deki koronavirüs tablosu hakkındaki tüm detaylar....

İzmir Valisi İl Genelindeki Koronavirüs Tablosunu Açıkladı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir’de günlük yapılan koronavirüs testleri, yeni vaka sayısındaki artış ve hastanelerdeki doluluk oranı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Hastane Doluluk Oranı Yüzde 52,3

Vali Yavuz Selim Köşger, İzmir’deki hastanelerin doluluk oranının yüzde 52,3 olduğunu ve bir günde ortalama 5 bin 100 kişiye test yapıldığını açıkladı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger İzmir genelindeki koronavirüs tablosuyla ilgili yaptığı açıklamada;

“Salgınla mücadele için İzmir’de günlük ortalama 5 bin 100 test, 30 kişilik telefonla arama ekibi 1250 arama, 39 doktor ekibi 400 ev ziyareti yapmakta. 4 bin 598 kişiye evinde tedavi uygulanmakta olup hastane doluluk oranı yüzde 52,3’dir. Yer ve ilaç sorunu yaşanmamaktadır” ifadelerine yer verdi.

1 Ay Önce Yapılan Açıklamada Vali Köşger:

“Vaka sayıları maalesef hem ülkemizde hem de dünyada artma trendine girdi. İzmir’de de bir artış trendi olduğunu görüyoruz. İzmir için durum çok vahim olmamakla birlikte 1 ay öncesine göre daha kötü durumdayız. Rakamlar, istatistikler daha kötüye gidiyor. Bu aşamada durumu sıkı kontrol etmez ve kurallara uymazsak tekrar yaygınlaşma riski ortaya çıkabilir ve daha ağır yaptırımlar gerekebilir.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar