İzmir’de bisikletle ulaşım dönemi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, STK Buluşmaları kapsamında İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) ile çevrimiçi olarak buluştu. Yapılan toplantıda ulaşımdaki yeniliklere değinen Tunç Soyer, kent içi bisiklet yollarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

İzmir’de bisikletle ulaşım dönemi

Toplantının açılışında konuşan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçildiği gün açıkladığı ‘STK’lar ile her ay buluşma’ kararının, bugün ne kadar değerli bir girişim olduğunu yaşayarak anladıklarını söyledi. İzmir’in seçilmiş en üst makamına doğrudan, aracısız erişim imkanının İzmirli STK’lar için büyük bir fırsat yarattığını söyleyen Küçükkurt, “Her iki ayda bir Başkan Soyer ile konuşuyor, önerilerimizi, proje fikirlerimizi paylaşıyoruz. Bu buluşmalardan birçok proje hayata geçiyor. Bu vizyoner yaklaşımı nedeniyle kendisine bir kez daha teşekkür ederiz” dedi.

“BİSİKLET YOLLARI KESİNTİSİZ BİRBİRİNE BAĞLANACAK”

Kent içindeki bisiklet yolları konusunda gelen soruya da yanıt veren Soyer, bu yolların parçalı olarak yapıldığını ifade etti. Soyer; “Bu yapılan bisiklet yolları en nihayetinde kesintisiz olarak birbirine bağlanacak. Bu tamamlandığında kent içi ulaşımda bisiklet önemli bir alternatif olacak. Vasıf Çınar Bulvarı’nda bir düzenleme yaparak yeni yaptıkları bisiklet yolunu koruyarak eskisi gibi çift şerit araç yolu yaratacağız. Bisiklet yollarından araç yolları lehine bir tasarrufumuz olmaz” diye konuştu.

“KÖYLÜLERE HAYVAN DAĞITIMI YAPILACAK”

İZSİAD’ın belirlediği gündem ile yapılan toplantıya katılan İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Cengiz ise, köylülere küçükbaş hayvan dağıtıp sonrasında elde edilecek ürünün işlenerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmayı planladıklarını söyledi. Cengiz, bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile geliştirdikleri projenin sürdüğünü ve yakında köylülere hayvan dağıtımının yapılacağını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu sürecin 2 ay kadar süreceğini, hayvan dağıtılacak köylülerin tespiti bittikten sonra dağıtımın başlanacağını söyledi. Bu çalışmanın sürdürülebilir bir faaliyet olduğunu da belirten Soyer, “Hedefimiz Ege Bölgesi dışından küçükbaş hayvan alımının önüne geçmek, bölgemizde hayvancılığı teşvik ederek geliştirmek. Havzamızda küçükbaş hayvan dağıtımını arttıracağız” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar