İzmir’de Cumartesi için plan yapanlara flaş uyarı!

Tüm Türkiye’de normalleşme adımları atılmaya devam ediyor. Bu kapsamda yarın ilk defa Cumartesi sokağa çıkmak serbest olacak. İzmir’de yarın için plan yapanlara uyarıyı ise meteoroloji yaptı.

İzmir’de Cumartesi için plan yapanlara flaş uyarı!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de normalleşme adımları atıldı. Bu kapsamda yüksek riskli kırmızı renkte yer alan İzmir’de kafe ve restoranlar açıldı ve hafta sonu cumartesi günü sokağa çıkma yasağı kalkmış oldu. Bu gelişmenin üzerine İzmir’de plan yapacak vatandaşlara uyarı yapıldı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, cumartesi günü kentte sağanak yağışlı hava hakim olacak. Öte yandan pazar günü ise sokağa çıkma yasağı devam edecek.

Türkiye’de kademeli normalleşme 1 Mart’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama sonrası başladı. Kademeli normalleşme kapsamında kafe ve restoranlar müşterilerini almaya başladı, sokağa çıkma kısıtlaması esnetildi. Bu süreç kapsamında normalleşme sonrası ilk hafta sonunda havaların nasıl olacağı merak konusu oldu.

İZMİR’DE CUMARTESİ SAĞANAK YAĞIŞ VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahminine göre cumartesi günü, Marmara, Karadeniz ve Ege’nin genelinde yağış bekleniyor. Pazar günü Karadeniz’in tamamında, İç Anadolu ve Akdeniz’in bazı bölgelerinde yağmur, Doğu Anadolu’da ise karla karışık yağmur ve yer yer kar beklendiği duyuruldu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar