İzmir’de genç müzisyen işsizlik sebebiyle intihar etti

İzmir’de bir süredir işsiz olduğu ve geçim sıkıntısı yaşadığı öğrenilen müzisyen Mehmet Mert El intihar etti. Konuyla ilgili açıklama yapan İzmir Müzisyenler Derneği, genç müzisyenin geçim sıkıntısı nedeniyle bir süredir psikolojik sıkıntı yaşadığını açıkladı.

İzmir’de genç müzisyen işsizlik sebebiyle intihar etti

İzmir Müzisyenler Derneği intihar eden müzisyen Mehmet Mert El hakkında yaptığı açıklamada El’in 1 yıldır işsiz olduğunu ve bu sebeple psikolojik sıkıntılar yaşadığını ifade etti. Yapılan açıklamada, “Yaşamını dönüştürmek, değiştirmek, daha iyi bir insan olmak için çaba harcayan, kendisiyle uğraşan, dayanışmacı ve paylaşımcı, özverili ve fedakar, emekçi bir dostumuzdu. İzmir Müzisyenler Derneği’nin toplumsal dayanışma etkinliklerine gönüllü gelirdi, yoksul insanlar, mülteciler, çocuklar, depremzedeler için yürüttüğümüz yardımlaşma faaliyetlerinde eşya taşır, dağıtımlara yardım eder, gönlünden ve yüreğinden verirdi. Bizim için çok büyük bir kayıp. Çok üzgünüz” ifadelerine yer verildi.

SEVGİLİSİ İLE SORUNLARI OLDUĞU İÇİN İNTİHAR ETTİĞİ BİLGİSİ YANLIŞ”

İzmir Müzisyenler Derneği tarafından yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Sevgili yol arkadaşımız, dostumuz, canımız, üyemiz, perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El , bugün 17.30 sularında maalesef canına kıydı. Evindeki doğalgaz borularına kendini asarak intihar etti. Dernek yöneticilerimiz saatlerdir cenazenin kaldırılma işlemleri için evinin önünde beklemekteler. Adli Tıp, savcılık ve emniyet görevlileri henüz ayrıldılar. Izmir Büyükşehir Belediyesi Cenaze aracı cenazeyi otopsi yapılmak üzere Bayraklı Adliyesi’ne götürdü.

Sosyal medyaya yansıyan “Sevgilisi ile sorunları olduğu için intihar etti” bilgisi doğru değildir.

Yaklaşık 1 yıldır işsiz olan arkadaşımız, bir süredir psikolojik olarak sıkıntı yaşadığı bir döneme girmişti.

Yaşamını dönüştürmek, değiştirmek, daha iyi bir insan olmak için çaba harcayan, kendisiyle uğraşan, dayanışmacı ve paylaşımcı, özverili ve fedakar, emekçi bir dostumuzdu. İzmir Müzisyenler Derneği’nin toplumsal dayanışma etkinliklerine gönüllü gelirdi, yoksul insanlar, mülteciler, çocuklar, depremzedeler için yürüttüğümüz yardımlaşma faaliyetlerinde eşya taşır, dağıtımlara yardım eder, gönlünden ve yüreğinden verirdi. Bizim için çok büyük bir kayıp. Çok üzgünüz.

Acı ve ve zor günler yaşıyoruz. Psikolojik olarak çok büyük travmalarla yüzyüze kaldığımız bir dönemde ayrıca ekonomik zorluklar ve işsizlik de üstüne tuz biber ekmekte. Elimizden geldiğince birbirimize destek olmak, manevi anlamda da birbirimizin yanında durmak, kuru ekmeği, dostluğu, sevgiyi paylaşmak, birbirimize moral ve güç vermek zorundayız.

Ailesine, sevdiklerine ve müzisyen camiasına başsağlığı diliyoruz.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar