İzmir’de toplu taşımaya ALES takviyesi geldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile 21 Şubat Pazar günü yapılacak ALES’e özel bir sefer programı oluşturulduğu duyuruldu. Sokağa çıkma yasakları sebebiyle 91 hatta hizmet veren kurumun, sınava girecek vatandaşların mağdur olmaması için ek 63 hatta daha sefer yapacağı açıklandı.

İzmir’de toplu taşımaya ALES takviyesi geldi

21 Şubat Pazar günü ülke genelinde Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) düzenlenecek. Yapılacak sınav kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, sınava girecek adayların ulaşımını kolaylaştırmak için sefer programında düzenleme yapıldığını açıkladı. Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlılığı uygulaması devam ettiği için 91 ana hatta hizmet veren ESHOT; 21 Şubat Pazar günü yapılacak ALES’e özel olarak, sınav merkezlerini içeren 63 hatta daha sefer yapacak.

SEFER SAATLERİNE İNTERNETTEN ULAŞILABİLECEK

Yapılan açıklamada Metro, Tramvay, İZDENİZ ve İZBAN seferleriyle uyumlu olacak şekilde planlanan sefer programının, ESHOT’un resmi internet sitesinde ve akıllı telefonlara indirilebilen ESHOT Mobil uygulamasında görülebileceği ifade edildi. İzmir Metro A.Ş. ile Konak ve Karşıyaka tramvay hatlarında cumartesi ve pazar günleri 06.00-00.20 saatleri arasında 30 dakikada bir sefer yapıldığını da hatırlatan ESHOT Genel Müdürlüğü, İZDENİZ ve İZBAN sefer tarifelerine de her iki kuruluşun resmi internet sitelerinden ulaşılabileceğini belirtti.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar