İzmir’de üst geçitlere estetik dokunuş geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ana arterler üzerindeki yeni yaya üst geçitlerini kentin yaşam kalitesini ve konforunu artıracak tasarımlarla zenginleştirmeye hazırlanıyor. Bayraklı Yeni Girne Caddesi üzerinde hayata geçirilecek iki yeni üst geçit gölgeliği, yayaların dinlenerek çevreyi seyredebileceği oturma alanları ile bölgeye renk katacak.

İzmir’de üst geçitlere estetik dokunuş geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Karşıyaka Girne Caddesi’ne iki yeni yaya üst geçidi kazandırmaya hazırlanıyor. Yeni Girne Pazaryeri ile Şehit Erhan Vuruşkan Parkı’na karşıdan karşıya geçişleri güvenli ve konforlu hale getirecek yeni yaya üst geçitleri mimari tasarımıyla birleştirerek estetik dokunuş sağlanacak.

Üst geçit yürüyen merdiveninin engelli, yaşlı ve bisikletlilerin kullanımına uygun yapılacağı duyuruldu. Asansörlü her iki yaya üst geçidinde konforlu bir kullanım sağlanması amacıyla üst örtü de planlandı. Gölgelikli yeni yaya üst geçitlerinin pazaryeri ve park tarafındaki merdiven bölümlerinde kentlilerin dinlenmesi için amfiler tasarlandı. Her iki üst geçidi de yayaların merdivenden çıkmaya başladığı andan itibaren çevreyi izleyebileceği şekilde planlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yeni Girne Caddesi’ne görsel zenginlik katacak iki yeni yaya üst geçidi için yapım ihalesine çıkacak.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar