İzmir’deki 100’den fazla mağdur koyun ve keçi üreticisi kepenek giyerek dilekçe verdi

İzmir’de mağduriyet yaşayan 100’den fazla Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği üyesi kepeneklerini giyip, yanlarına da hayvanlarını alarak Tarım İl Müdürlüğü’ne dilekçe verdi. Mağdur üreticiler adına açıklama yapan Çağlar Aran; “Seçme ve seçilme hakkımız elimizden alınıyor” dedi.

İzmir’deki 100’den fazla mağdur koyun ve keçi üreticisi kepenek giyerek dilekçe verdi

Tarım İl Müdürlüğü önünde dilekçe vermek için toplanan damızlık koyun keçi yetiştiricileri adına  konuşan Çağlar Aran konuyla ilgili şunları aktardı: “Birlik başkan adaylığına 14 ay önce başladık. Köy köy dolaşmaya başladık. Sorunumuz şu; birliğimizin 10 bine yakın kayıtlı üyesi var. Bu üyelerle seçim yapmak istiyorduk. Ancak mevcut yönetim bu 9 bin kişinin üyeliğini aday üyeliğe düşürüyor. 123 kişi ile İl Tarım Müdürlüğü’ne seçim yapacağını beyan ediyor. Bu birlik 10 bin kişi ile oluşuyor. Aileleri de sayarsak İzmir’de 50 bin 60 kişiyiz. Seçim normalde 11 Ekim’deydi. Bizim seçme ve seçilme hakkımız elimizden alınmak isteniyor. Bakanlığımızın yazılı 2 emri var. Diyor ki; seçimi kayıtlı üyelerinizle yapacaksınız. Mevcut yönetim resmen ‘ben bakanlığı tanımıyorum, devleti tanımıyorum, ben 123 kişi ile seçime gitmek istiyorum’ dedi. Biz buna karşı geldik. Böyle bir şey olamaz! Bu birlik 123 kişi ile mi yönetiliyor? Devlet bizlere destek veriyor. E o zaman sen 9 bin kişiden destek alma! 123 kişi ile devam et!Ben öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, daha sonra yetkililerimize sesleniyorum. Biz seçme ve seçilme hakkımızı istiyoruz. Biz hep birlikteyiz. Hakkımızı kimseye yedirmeyeceğiz.”

Koyun ve keçi yetiştiricileri de mağduriyetlerini dile getirerek, soruna çözüm bulunmasını talep etti. Açıklamanın ardından dilekçeler Tarım İl Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar