İzmir’in Zafer Bayramı Coşkusu! Toplu Ulaşım 1 Kuruş

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda, 30 Ağustos Zafer Bayramında toplu ulaşım araçları ile seyahat etmenin ücreti 1 kuruş olacak. İşte detaylar...

İzmir’in Zafer Bayramı Coşkusu! Toplu Ulaşım 1 Kuruş

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda, 30 Ağustos Zafer Bayramında toplu ulaşım araçları ile seyahat etmenin ücreti 1 kuruş olacak.

Zafer Bayramı’nda Toplu Ulaşım İndirimi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin ağustos ayı oturumunda oy birliğiyle alınan karar doğrultusunda, kentte ilk kez 30 Ağustos Zafer Bayramında toplu ulaşım araçları ile seyahat etmenin ücreti 1 kuruş olacak. Daha önce dini bayramlarda ve Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı 29 Ekim’lerde toplu ulaşımın indirimli ya da ücretsiz yapıldığı ifade edilirken, ESHOT ve İZULAŞ’ta tüm hatlarda normal sefer tarifeleri devam edecek.

Bayramın pazar gününe denk gelmesi nedeniyle oluşabilecek yoğunluğa karşı önlem alınacak ve yedek araçlar hazır tutulacak. Metroda ve Konak Tramvayı’nda gün boyu 7.5 dakikada bir sefer yapılacak. Karşıyaka Tramvayı’nda ise seferler 10 dakikada bir olacak. İZDENİZ‘de iç körfez seferlerinde pazar tarifesi uygulanacak. Bunun yanı sıra hafta sonuna özel Urla, Mordoğan ve Foça seferleri, ücretli olarak devam edecek.

Zafer Bayramı Kutlamaları Yasaklandı mı?

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na ilişkin olarak öne sürülen “Kutlamalar yasaklandı” iddialarına kendi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile yanıt verdi.

“30 Ağustos Zafer Bayramımız bu sene de devletimizin şanına yaraşır şekilde kutlanacaktır” diyen Altun, açıklamasına şöyle devam etti: “İdeolojik saiklerle ve yersiz beklentilerle kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışanların asılsız açıklamalarına itibar edilmemesini önemle rica ediyoruz. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun.”

 

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar