İzmirli 65 yaşındaki çellist kadın Avrupa turnesi yaptı

İzmir Seferihisarlı 65 yaşındaki Gülsüm Suna Kalaycı, çellist olmasının ardından 15 günlük yurt dışı turnesi yaptı.

İzmirli 65 yaşındaki çellist kadın Avrupa turnesi yaptı

İzmir’in Seferihisar ilçesi kırsa Ulamış Mahallesi’nde yaşayan doğal sabun ustası, aynı zamanda çellist olan Ulamış Köyü sakini 65 yaşındaki Gülsüm Suna Kalaycı 15 günlük yurt dışı turnesi yaptı. Kadınlara ilham veren Gülsüm Suna Kalaycı kadınlar günü ile ilgili mesaj da verdi. Kalaycı; “Herkesin Kadınlar Günü kutlu olsun da ama bence Dünya Kadınlar günü 365 gün” ifadelerini kullandı.

Katıldığı kursta çello çalmayı öğrenen ve bir çellist olarak Avrupa’nın 8 ülkesinde turneye çıkan Gülsüm Suna Kalaycı; “Yüzde yüz doğal sabun yapıyoruz. Köy ekmeği de yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve Köy-Koop Başkanımız Neptün Soyer üreticilere destek veriyor. Onların sayesinde e-ticarete başladık. Üretici pazarlarına çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

ArtıGerçek’te yer alan habere göre çello ile tanışmasını anlatan Kalaycı, “Seferihisar kültür ve sanata önem verilen bir yer. Burada kurslar veriliyor. Bir gün Hakan hocamız çelloyu tutar mısın dedi ve bana uzattı. Ben de 40 yıllık çello çalan biri gibi ileri geri yaptım. Sonra beni kursa dahil ettiler. Çok güzel bir şey. Kurs sayesinde tiyatrocularla birlikte 15 günlüğüne Avrupa’da tura çıktık, 8 ülkeyi gezdik” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar