İzmir’li Serel Yereli ilk şarkısını babasına yazdı

İzmir'li Serel Yereli, ilk şarkısını babasına yazdı ve her kelimesi için aylarca çalışarak "dünya listelerine" girecek bir şarkı ortaya çıkarttı. İngiltere'de yaşayan Serel, yazları Çeşme'den vazgeçemiyor. Her fırsatta ailesi ile birlikte olmak için İzmir'e gelen Serel, bir sonraki şarkısının çıkış tarihinin yaklaştığını, bu nedenle Londra'da gece gündüz, ekip arkadaşları ile çalıştıklarını belirtti.

İzmir’li Serel Yereli ilk şarkısını babasına yazdı

İzmir’den bir dünya starı doğuyor.

Serel Yereli ilk albümünün çalışmalarını Londra’da sürdürüyor. Albümün ilk parçası olan “Daddy’s Gone”ı 2011 yılında kalp krizi sonucu hayatını kaybeden babası eski milli hentbolcu Serdar Yereli’ye yazdığını açıkladı: “Bu şarkıyı rahmetli babama yazdım. Onun nasıl sağlam bir insan olduğunu hatırlatmak istiyorum.”

Dady’s Gone şarkısı kısa zamanda başta spotify olmak üzere, dijital platformlarda onbinlerce kez çalındı. Şarkının sözlerini 15 dakikada yazdığını ama müzik ve düzenlemesinin 1 yıldan fazla zaman aldığını belirten Serel Yereli, bundan sonraki şarkılarının, dünya listelerini zorlayacak nitelikte olduğunu, bu yola çıkarken; “müziğimle ve tarzımla dünya starlarını kıskandıracak kadar muhteşem şarkılar geliyor” dedi.

1995 yılında İzmir Göztepe’de doğan Serel Yereli, Londra’da mütevazi bir dairede yalnız yaşıyor. Günlerini stüdyo ile

Serel Yereli kimdir? Serel Yereli kaç yaşında?

Serel Yereli, 19 Nisan 1995 tarihinde İzmir, Göztepe’de ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Tam adı Buse Serel Yereli’dır. Babası eski milli hetbolcu Serdal Yereli’nin hentbol federasyonu başkanlığındaki görevinden dolayı çocukluğu değişik ülkelerde geçmiştir. Babası 2011 yılında Serel Yereli henüz 16 yaşındayken ani kalp krizi ile hayatını kaybetti.

Londra‘da müzikal oyunculuk eğitimine ortaokul yıllarında başlayan güzel oyuncu Grease, Mamma Mia, Bruleskue müzikallerinde başrol olarak yer almıştır. Serel Yereli hâlâ Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okumaktadır.

Serel Yereli, küçük yaşlarda iken Bilim Çocuk Şenliği kapsamında Uzay Gemisi adlı çalışma ile TUBİTAK tarafından ödül almıştır. Anaokulundayken TÜBİTAK tarafından düzenlenen bir yarışmada “Serel’in Uzay Gemisi” adlı projesi ödül kazanmış.

Serel Yereli, 2012 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katıldı ve yarışmada şarkıcı Shakira‘nın Whenever Whenever şarkısı seslendirdi ancak ilk turda elendi.

Serel Yereli İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca olmak üzere 4 dil bilmektedir.

Craft Atölye bünyesinde oyunculuk eğitimleri aldı. Daha sonra oyuncu Bahar Kerimoğlu‘ndan oyunculuk eğitimi aldı.

18 Ağustos 2016 günü ilk bölümü ile Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin‘in yaptığı “Bodrum Masalı” adlı dizide Şevval Sam, Alperen Duymaz, Hilmi Cem İntepe, Murat Aygen, Timuçin Esen, Dilan Çiçek Deniz, Toprak Sağlam, Serhan Onat, Bora Cengiz, Kaan Çakır, Ebru Unurtan, Yener Gürsoy, Ezgi Şenler, Serel Yereli, Zehra Yılmaz, Nazlı Kar, Basri Albayrak, Cemalettin Çekmece, Tülin Yazkan, Tugay Bahşi birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :

Oyuncu :
2016 – Bodrum Masalı (Alara)(TV Dizisi)

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar