Kabine toplantısı yarın yapılıyor! Yeni tedbirler masada

Koronavirüsteki vaka sayılarındaki artışı gündeme alacak Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın yapılacak.

Kabine toplantısı yarın yapılıyor! Yeni tedbirler masada

Türkiye’de günlük koronavirüs vaka sayısı 30 bin üzerine çıktı. Bu nedenle vatandaşlar yeni tedbirlerinin uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyorlar. Son gelen bilgilere göre ise corona virüsü vaka sayılarındaki artış yarın Kabine Toplantısı’nda masaya yatırılacak. Toplantının ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alınan kararları kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

Koronavirüs pandemisine karşı Türkiye’nin mücadelesi devam ediyor. Ancak alınan tüm tedbirlere rağmen günlük vaka sayısı 30 bin sınırını aştı. Bu nedenle vatandaşlar yeni kısıtlama kararları alınıp alınmayacağını merak ediyorlar.

Gelen son bilgilere göre ise İki haftada bir olağan toplantısını yapan kabine, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yeniden toplanacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yapılacak olan toplantının ana gündemini ise koronavirüsle mücadele oluşturacak. Toplantıda, günlük vaka sayılarındaki artışın nedenleri, kısıtlamaların artırılıp artırılmayacağı, Türkiye’nin aşı tedarikinde geldiği son nokta, yerli aşı çalışmaları, tam normalleşmeye geçiş takvimi gibi konular masaya yatırılacak. Toplantı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamada bulunması bekleniyor.

ÇİN’DEN 50 MİLYON DOZ AŞI BEKLİYORUZ

Geçtiğimiz günlerde aşı ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılanmanın bitiş tarihine ilişkin olarak şu açıklamayı yapmıştı:

“Temenni ederiz ki mayıs, haziran gibi bu iş tamamlansın, bitsin. Çin’den 50 milyon doz aşı bekliyoruz. Almanya’dan 1,5 milyon doz BioNTech aşısı geldi. Rusya ile olan görüşmelerimiz devam ediyor. Rusya’dan da yine aynı şekilde aşı gelme itibarıyla bu bizi rahatlatacak.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar