Karşıyaka’yı yepyeni projeler bekliyor

Karşıyaka’yı yepyeni projeler bekliyor

Koronavirüsle mücadele çalışmalarını tüm olanaklarıyla aralıksız şekilde sürdüren Karşıyaka Belediyesi, bir yandan da salgının ardından kente yeni yatırımlar kazandırmaya hazırlanıyor. Sağlıktan spora, kentsel tasarımdan eğitime kadar farklı alanlardaki pek çok proje, pandemi tedbirlerinin gevşetilmesinden sonra tek tek hayata geçirilecek.

SALGIN SONRASI YATIRIMLAR BAŞLAYACAK

Açılışları ertelenen ‘Cumhuriyet Mahallesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ ile ‘Kanser Danışma Merkezi’, salgın sonrasında hizmete sunulacak ilk projeler olacak. İhale aşamasına gelen Mutfak Sanatları Akademisi’nin kuruluş çalışmaları hızla devam ettirilecek, merkezde aşçılık ve mutfak konusunda eğitimler verilecek. Zübeyde Hanım Mahallesi’nde uluslararası ekolojik bina sertifikası için başvurusu yapılan, doğada öğrenme anlayışıyla tasarlanmış, çatı bahçesi de olan çevre dostu bir anaokulu kurulacak. Daha sonra aynı modül ile farklı mahallelerde iki anaokulu daha inşa edilecek. Ön proje hazırlıkları başlatılan Kent Tarihi Müzesi’nin kuruluşu da salgın sonrasında gerçekleşecek. Ayrıca ilerleyen süreçte; taziyeevi, cemevi, pazar yeri, iki havuz, buz pateni pisti ile yeni mahalle merkezi gibi diğer önemli projeler de uygulamaya konulacak.

“TEK TEK HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Hayata geçirmeyi planladıkları proje ve yatırımlar hakkında bilgi veren Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Yaşadığımız zorlu süreci ayaklarımız yere basarak en sağlıklı şekilde geçirmek için tüm gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz. Diğer yandan salgından sonraki süreci de tasarlıyor, kentimizi yeni yatırımlarla buluşturmaya hazırlanıyoruz. Kentimizin her bir köşesi için planlarımız, projelerimiz, fiziki yatırım hamlelerimiz var. Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getireceğiz. Hazırladığımız ama açmaya fırsat bulamadığımız çocuklara yönelik bir ağız ve diş sağlığı polikliniğimiz var. Kanser danışma merkezi hazır, salgın bitince açılacak. Mutfak Sanatları Akademisi projemizi de ihale ve inşaat aşamasındayken durdurmak zorunda kaldık, en kısa zamanda devam ettireceğiz. Kadınların üretime katılmalarıyla ilgili pek çok fikrimiz var. Kent Tarihi Müzemiz yolda. Çağdaş anaokulu projelerimiz, spor tesislerimiz ve diğer yatırımlarımız için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar