Kaymakam’ın Cansız Bedeni Aracında Bulundu

17 Eylül 2018 tarihinden bugüne görevinin başında olan Kaymakam aracında ölü halde bulundu. Uzun süre kendisinden haber alamayan Kaymakamın yakınları olayı emniyet güçlerine bildirdi. Kayıp olarak aranan 3 çocuk babası kaymakam şahsi aracında ölü halde bulundu.

Kaymakam’ın Cansız Bedeni Aracında Bulundu

Aydın bugün acı bir haberle gündeme geldi. Aydın’ın Kuyucak ilçesinde 2,5 yıldır kaymakamlık görevini yürüten Yılmaz Kurt, şahsi aracında ölü halde bulundu. Kaymakam Yılmaz Kurt’un cansız bedeni sevenlerini hüzne boğdu.

Soruşturma Başlatıldı

Ateşli silah yaralanması sonucu hayatını kaybettiği belirlenen Kaymakam Kurt’un ölümü ile ilgili soruşturma başlatılırken, olay yeri inceleme ekipleri de bölgede çalışma başlattı.

Helallik Aldı

2018 yılından bu yana Kuyucak Kaymakamı olarak görev yapan Yılmaz Kurt, şahsi silahıyla kafasına sıkarak intihar ettiği öğrenildi. Akşam saatlerinde kendisine ait özel aracıyla Didim’e gittiği öğrenilen Kurt, 19.00 sıralarında koruması ve şoförüne ‘Hakkınızı helal edin’ şeklinde mesaj attı. Yapılan teknik takip sonucu Kaymakam Kurt’un aracı PTS kayıtlarına göre Didim’de gittiği tespit edildi. Araç ormanlık bir alana yakın yerde bulundu. Güvenlik güçleri yaptıkları aramada Kurt’un cansız bedeniyle karşılaştı. Kurt’un beylik silahıyla kafasına sıkarak intihar ettiği şüphesi üzerinde duruluyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Kurt’un intihar mı ettiği yoksa cinayete mi kurban gittiği kesin olarak bilinmezken, olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı. Olayı haberi alır almaz Buharkent Kaymakamı Kemal Ülkü de Kuyucak’ta Kaymakamlık lojmanına gitti. Kurt’un ailesine intihar bilgisi doktor nezaretinde verildiği öğrenildi.

Yılmaz Kurt Kimdir?

1976 yılında Trabzon/Çaykara’da doğdu. 2001 yılında Kırklareli Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Bu dönemde; Tokat/Almus, Niksar ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere’de bir yıl yabancı dil eğitimi aldı.

2005 tarihinde Ordu/Çatalpınar kaymakamı olarak atanan Kurt, müteakiben Erzincan/Kemaliye, Rize/Hemşin Kaymakamlığı, Hakkari Vali Yardımcılığı, Erzurum/Tortum Kaymakamlığı, Artvin Vali Yardımcılığı, Giresun/Eynesil Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2018 yılında Aydın/Kuyucak Kaymakamlığına atanmış olup, 17 Eylül 2018 tarihinde göreve başlamıştır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar