Kılıçdaroğlu Uşak’ta esnaf ve çiftçiyle bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak’ta esnaf ve vatandaşla bir araya gelerek onların dertlerini dinledi.

Kılıçdaroğlu Uşak’ta esnaf ve çiftçiyle bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindeki heyetle birlikte Uşak’ı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’na ziyaretlerinde Genel Başkan Yardımcılarından Gülizar Biçer Karaca, Ali Öztunç, Veli Ağbaba, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve çevre illerdeki Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba eşlik etti.

Düzenlenen program Sivaslı Belediyesi ziyaretiyle başladı. Burada Başkan Hürriyet Şafak ile ilçenin durumunu değerlendiren Kılıçdaroğlu, burada yapılan tarım hakkında da bilgiler aldı. Ayrıca Şafak, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na çeşitli hediyeler verdi. Burada basına kapalı olarak devam eden toplantının ardından Kılıçdaroğlu, beraberindeki heyetle birlikte 900 nüfuslu Muharremşah köyüne giderek tarım ve besicilik işiyle ilgilenen İsmail Tarhan’ı ziyaret etti.

“BU ŞEKİLDE AYAKTA KALAMAYIZ”

Kılıçdaroğlu çiftçinin durumunu sordu. İsmail Tarhan zor durumda olduklarını, sattıkları ürünün masrafları karşılamadığını söyledi. Girdi maliyetlerinin yüksekliğinden buna karşın gelirlerin düşüklüğünden yakınan Tarhan, “Burada süt üretiyoruz. Ürettiğimiz bir litre süt ile 1 kilo yem dahi alamıyoruz. 1 kilo yem alabilmek için 1,5 litre süt satmam gerekiyor. Maliyetler yüksek. Mazot yüksek. Yem fiyatı yüksek. Bu şekilde ayakta kalamayız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ise üreticilerin ayakta kalması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “CHP İktidarında üreticilerin de yüzü gülecek” diye konuştu. Besihane çıkışında Hayrettin Atasever adlı üretici Kılıçdaroğlu’nun “Uyumaya korkuyorum. Sabah kalktığımda icra memurları gelip her şeyi haczedecek diye çok korkuyorum. Bitmiş durumdayız. Kazanamıyoruz ki borçlarımızı ödeyebilelim” diyerek yaşadıklarını anlattı. Traktörünün ve hayvanlarının götürülmesi durumunda ortada kalacağını söyleyen Atasever, ‘Bu korku ile yaşamak çok zor” dedi.

VATANDAŞI TEBRİK ETTİ

Yapılan program dahilinde Kılıçdaroğlu Uşak’ın en işlek caddesi olarak bilinen İsmet Paşa Caddesi’ne de gelerek burada esnaf ve vatandaşlarla görüştü. Uşak’ın düşük riskli iller arasına girmesi hakkında vatandaş ve esnafı tebrik eden Kılıçdaroğlu, esnaf ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. En sevdiği dersin Türkçe olduğunu belirten bir çocukla tanışan Kılıçdaroğlu, çocuğu tebrik ederek ileride edebiyatçı olmasını temenni etti.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar