Koronavirüs Aşı Araştırmalarında Son Dakika! Çalışmalar Durduruldu

Koronavirüs ile mücadelede tüm dünyanın gözü Covid-19 virüsüne karşı geliştirilecek aşıya çevirildi. Neredeyse kesin gözüyle bakılan aşıda çalışmalara ara verildi! Konuya ilişkin tüm detaylar haberimizin devamında...

Koronavirüs Aşı Araştırmalarında Son Dakika! Çalışmalar Durduruldu

Koronavirüs ile mücadelede tüm dünyanın gözü Covid-19 virüsüne karşı geliştirilecek aşıya çevirildi. Fakat sona yaklaşılması beklenen aşı çalışmasından kötü haber geldi. Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca’nın çalışmalarına ara verildiği açıklandı.

Aşı Deneklerindne Biri Fenalaştı

Koronavirüs aşısı çalışmalarında son aşamaya gelinen ve gönüllü denekler üzerinde test çalışmalarını başlattığını duyuran AstraZeneca’dan kötü haber geldi.

Firma, gönüllü deneklerden birinde görülen ve nedeni sebebi belirlenemeyen bir rahatsızlık olduğu gerekçesi ile çalışmalara ara verdiğini açıkladı.

Koronavirüs aşısına en yakın çalışmalardan biri olarak kabul edilen çalışmanın yetkilileri ise durumu standart bir prosedür olarak tanımlayarak; “Güvenlik verilerini gözden geçirmek için çalışmalara ara verilmiştir” şeklinde açıklama yaptı.

176 ÇALIŞMADAN 33 TANESİ İNSANLI DENEYLERE BAŞLADI

Koronavirüs aşısını bulma konusunda ise tüm dünyada çalışmalar devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı verilere göre koronavirüs tedavisinde kullanılmak üzere üretilecek aşı üzerine çalışan 176 farklı çalışma mevcut. Bu çalışmalar arasında bilinen 33 tanesi ise insanlı deneylere başlandı.

Dokuz çalışma ise henüz test aşamasında.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar