Koronavirüse yakalanan Nuri Alço’dan kötü haber

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan 69 yaşındaki oyuncu Nuri Alço’nun, durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Koronavirüse yakalanan Nuri Alço’dan kötü haber

Yeşilçam oyuncularından Nuri Alço’nun yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı ve durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Alço’nun eşi Burcu Sezginoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden “Herkülüm benim… Sen benim nefesimsin. Az kaldı iyileşmene aşkım” mesajını paylaşarak sevenlerinden dua istedi.

NURİ ALÇO KİMDİR?

Nuri Alço 26 Nisan 1951 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. Baba tarafı Bulgaristan göçmenidir. Dedesi Kırkpınar pehlivanı Kel Aliço’dur. Bankacılık ve ilaç mümessilliğinin ardından Günaydın ve Saklambaç gazetelerinde mankenlik de yapan oyuncu, 1974 yılında Okan Uysaler’in kendisine rol vermesiyle Yeşilçam’a geçti. Eskişehir’deki Altay Spor Kulübünde ve Ordu Milli Takımında profesyonel olarak Voleybol oynadıktan sonra bir süre çeşitli işlerde uğraştı. Daha sonra Yeşilçam´da genellikle de kötü adam rollerini oynamıştır. 80’li yılların erotik simgelerinden Ahu Tuğba ile bazı filmlerde rol almıştır. Benzemez Kimse Sana programının ikinci sezonunda yarışmıştır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar