Koronavirüse yakalanan ünlü oyuncu Toygun Ateş hayatını kaybetti

Dizi çekimleri sebebiyle gittiği Malatya’da koronavirüse yakalanan ve durumu ağırlaştığı için bir süredir entübe edilen usta oyuncu Toygun Ateş, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Koronavirüse yakalanan ünlü oyuncu Toygun Ateş hayatını  kaybetti

Rol alacağı Gizemli Köy filminin çekimleri sebebiyle Malatya’ya giden ve bir süre önce koronavirüse yakalanan usta oyuncu Toygun Ateş, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde yoğun bakıma kaldırılmıştı. Usta oyuncu, durumunun ağırlaşmasının ardından entübe edilmişti. Sabah’ta yer alan habere göre durumu ağırlaşan ve çoklu organ yetmezliği yaşayan usta oyuncu, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Ünlü oyuncunun eşi Victoria Kırgız, Ateş’in son durumu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Mutasyonlu koronavirüs çıkmış. Böbrekler iflas etmiş. Hem solunum hem de diyalize bağlamışlar. Hastaneyi aradım, doktoru bilgi vermedi ‘Gelirseniz yüz yüze görüşürüz’ dedi. Bu hava koşullarında nasıl gideceğim? İki çocuğum var yanımda, ne yapacağımı bilmiyorum” demişti.

Toygun Ateş kimdir?

Haziran 1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Toygun Ateş, İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Çok sayıda tiyatro oyununda oynayan Ateş, sinema oyunculuğuna 1976 yılında başladı. O yıldan itibaren 100’den fazla sinema ve dizi filminde oynadı. Seslendirme sanatçısı olarak hem seslendirme yönetmenliği hem çeşitli yapımlar için seslendirmeler yaptı. Sinema yönetmeni ve senaryo yazarı da olan Toygun Ateş, yeni projelerde oyuncu, yönetmen, senarist olarak yer almaya devam etmektedir.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar