Korona’ya Panzehiri Çamelililer Buldu!

Korona’ya Panzehiri Çamelililer Buldu!

Çin’de hızla yayılan ve pek çok insanın ölümüne neden olan korana virüsünün Türkiye’de de ortaya çıkmasının ardından virüsün panzehiri olarak görülen paça çorbası, Denizli’deki lokantalarda satışı arttı.

Prof. Dr. Canan Karatay geçtiğimiz günlerde korona virüsünden korunmak isteyenlerin paça çorbası tüketmesi gerektiği söylemişti. Karatay’ın bu açıklamalarına, paça çorbası yapan lokantaların paça çorbasının satışlarında artış gözlendi.

Canan Karatay’ın açıklamasına destek veren Çameli ilçesinde işletme sahibi İlknur Akyol, korono virüsünden korunmak için farklı bir yaklaşım da bulundu. Akyol, Sosyal Medya ve İşletme sayfalarında paylaştığı  “Kelle paça çorbası iç korono virüsüne yakalanma, hastalıkları önler, korona virüsünü önler ve diğer bütün virüsleri önler. Yazısıyla dikkat çekti.Vücudunuzun bağışıklık sistemi güçlü olursa hiçbir hastalık bulaşmaz. Onun için sabah akşam  paça  çorbası yemeyi ihmal etmeyin. Mikropları öldürür, bağırsak florasını düzenlediği için hastalanmazsınız, kalp hastası olmazsınız grip ve Alzheimer olmazsınız çocuklar aksırmaz öksürmez” ifadelerine yer verdi.

Çorba çeşitleri arasında vatandaşların bugünlerde en çok tercih ettiği paça çorbasının işletmelerinde 8 liradan verdiklerini ve fırsatçılık yaparak fiyatını yükseltmediklerin belirten Akyol müşterilerimizi her daim bekliyoruz dedi.

 Kelle paça çorbasının yapım aşamalarından da bahseden Akyol, doktorların da paça çorbasını sıklıkla tüketilmesi tavsiyesinde bulunduğunu vurgulayarak paçanın en az haftada bir kez içilmesi halinde hastalıklara karşı dirençli olunacağını aktardı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar