KUAFÖR VE BERBERLER DİKKAT! 3 BİN 150 TL CEZASI VAR!

KUAFÖR VE BERBERLER DİKKAT! 3 BİN 150 TL CEZASI VAR!

Karona virüs ile mücadele kapsamında kapatılan berber ve kuaförleri evlere çağırarak işlem yapanlara rekor para cezası verileceği açıklandı.

Türkiye’de Korona virüse karşı alınan önlemler doğrultusunda kapatılan berber ve kuaförler ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanlığı’nın ve Sağlık Bakanlığı’nın Bilim Kurulu toplantısı sonrası yayınladıkları genelge doğrultusunda, Türkiye’de 81 il ve ilçelerinde berber, kuaför ve güzellik merkezleri kapatılmıştı. Bazı kuaför ve berberlerin evlere çağrılarak tıraş işlemleri yapılmasına karşı alınan önlemler doğrultusunda kesilecek idari para cezası belli oldu.

Evlere giden berberlerin veya kuaförlerin tespit edilmesi veya şikayet edilmesi sonucunda 3 bin 150 TL, idari para cezası uygulanacağı öğrenildi. Eğer berber veya kuaförler verilen ceza sonrası tekrar yakalanırsa ruhsatlarının iptaline kadar varan yaptırımlar uygulanacağı öğrenildi.  Bu kararın alınmasının nedeni olarak evlerine kapanıp izole olmuş vatandaşların dışarıdan gelecek virüs riskini evlerine davet etmiş olacaklarını bu nedenle idari cezalar ile bunun önüne geçilmeye çalışıldığı bilgisi paylaşıldı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar