KURTULUŞ SAVAŞI’NDA ÇİVRİLLİ İKİ GENCİN HİKAYESİ KISA FİLM OLDU

KURTULUŞ SAVAŞI’NDA ÇİVRİLLİ İKİ GENCİN HİKAYESİ KISA FİLM OLDU

Denizli Merkezefendi Hilmi Özcan Anadolu Lisesi öğrencileri Kurtuluş Savaşı döneminde yöre halkı tarafından anlatılagelen iki gencin hikayesini kısa film olarak çekti. Öğrencilerin öğretmenleri ile birlikte tasarladığı ve oyuncu olarak yer aldığı film büyük beğeni topladı.

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bulunan Hilmi Özcan Anadaolu Lisesi öğrencileri, 1. Dünya Savaşı sonrası, Kurtuluş Savaşı döneminde Yunan işgali’ne karşı Denizli’nin Çivril İlçesi, Akdağ eteklerinde yaşanmış gerçek bir hikayeyi konu alan bir kısa film çekti.

ÇİVRİLLİ İKİ GENCİN GERÇEK HİKAYESİ

Denizli’nin Çivril ilçesi Akdağ’ın eteklerindeki köylerde yaşanmış, günümüze kadar yöre halkında sözlü olarak yaşatılmış iki gencin hikayesini ele alan filmde, Hilmi Özcan Anadolu Lisesi 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri oyunculuklarını sergiledi. Filmin yapılışında Lise öğrencileri, Halil Ömer Aydoğan, Zafer Kaha, Semih Öğüt, Selime Nur Üründül, Mustafa Özaydın, Tahsin Bulut, Hatem Gezer, Hatice Uzelli, Sıla Gürcan ve Danışman Görsel Sanatlar öğretmeni Gökhan Altındağ büyük çaba sarf etti. Öğrencilerin hazırladığı film, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Danışman Görsel Sanatlar öğretmeni Gökhan Altındağ öğrencileri ile gerçekleştirdikleri film projesi ile ilgili ‘Öğrencilerimi böyle bir etkinlik içerisinde görmek bir öğretmenin en çok isteyeceği şeydir. Çok güzel bir çalışma oldu’ ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar