Kütahya Hisarcık’ta deprem toplanma alanları belirlendi

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde deprem sonrası vatandaşların toplanabilmesi için güvenli alanlar belirlendi. İlçedeki her mahalle için ayrı ayrı belirlenen alanlar tabelalarla işaretlendi.

Kütahya Hisarcık’ta deprem toplanma alanları belirlendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 2021 yılını “Afet Eğitim Yılı” olarak ilan etmesinin ardından il bazında hazırlıklar başladı. Yapılan hazırlıklar kapsamında Kütahya Valisi Ali Çelik, il genelinde deprem sonrası toplanma alanlarının belirlenmesi talimatını verdi. Talimat doğrultusunda Hisarcık ilçesinde, her mahallede ayrı ayrı olmak üzere deprem sonrası toplanma alanları belirlendi. Belirlenen güvenli alanlar mahalle sakinlerinin fark edebileceği şekilde tabelalarla işaretlendi.

Toplanma alanlarının çok büyük önem taşıdığını ifade eden Hisarcık Kaymakamı Buğra Karadağ, deprem sonrasında vatandaşların paniğe kapılarak özel arabalarıyla hareket etmeleri sonucu oluşabilecek risklere vurgu yaptı. Karadağ, her mahalle için belirlenen toplanma alanlarında bir araya gelinmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca deprem sonrası mobil telefon hatlarında oluşan yoğunluğu da hatırlatan Kaymakam Karadağ, bu tür zamanlarda her köy ve mahalle muhtarıyla Kaymakamlığa bildirilen sabit telefon hatları aracılığıyla iletişim kurulacağını, dolayısıyla her muhtarın kolaylıkla ulaşabileceği bir sabit hattın çok önemli olduğuna dikkat çekti.

 

İHA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar