Kütahya’da dolandıran adam Afyon’da yakalandı

Kütahya’da 11 yaşındaki çocuğu telefonla arayıp kendini polis olarak tanıtan ve evdeki 3 Cumhuriyet altın ile 1 altın bileziği alarak kaçan şüpheli, Afyon’da yakalandı.

Kütahya’da dolandıran adam Afyon’da yakalandı

Kütahya’da bir şahıs, 11 yaşındaki M.O.Ö. isimli çocuk evde tek başına olduğu sırada ev telefonundan arayarak kendisini polis olarak tanıttı. 37 Yaşında olduğu öğrenilen dolandırıcı M.Ç., söylemleri neticesinde evde bulunan 3 adet Cumhuriyet altını ve 1 adet altın bileziği alarak olay yerinden uzaklaştı. Eve geldiğinde çocuğunun dolandırıldığını öğrenen M.Ö. (49) isimli müşteki polise şikayette bulundu. Polis ekipleri Kent Güvenlik Yönetim Sistemine ait Mobese kameralarını inceleyerek olayın şüphelisinin M.Ç. (37) isimli şahıs olduğunu tespit etti.

ALTINLARI ALIP AFYON’A KAÇMIŞ

Yapılan incelemelerin ardından polis ekipleri, şüphelinin olaydan sonra ticari taksi ile Eskişehir iline gittiği, buradan da otobüse binerek Afyonkarahisar’a gitmekte olduğunu tespit etti. Yapılan tespit üzerine ekipler Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile irtibata geçti. Şüpheli M.Ç., Afyonkarahisar girişinde suça konu ziynet eşyaları ile birlikte yakalandı.

Zanlı M.Ç.’nin, yapılan işlemlerin ardından Savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.

 

İHA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar