Kütahya’da Sahte Covid-19 İlacı Üreticisine Baskın Düzenlendi!

Kütahya'da covid-19 ilacı üretimine başlayan E.K. gözaltına alındı. Yapılan baskın sonucunda şişelere kullanım talimatı içeren bir kağıt yapıştırdığı ve piyasaya sürdüğü sahte ilaca "Co-19" ismini verdiği öğrenildi.

Kütahya’da Sahte Covid-19 İlacı Üreticisine Baskın Düzenlendi!

Kütahya’da covid-19 ilacı üretimine başlayan E.K. gözaltına alındı. Yapılan baskın sonucunda şişelere kullanım talimatı içeren bir kağıt yapıştırdığı ve piyasaya sürdüğü sahte ilaca “Co-19” ismini verdiği öğrenildi.

Kütahya’nın Simav ilçesinde emniyet güçleri aldıkları ihbar sonucunda sahte koronavirüs ilacı üretimi yapan, tıp fakültesi terk olduğu belirlenen E.K.’nın iş yerine baskın düzenledi.

Emniyet güçleri tarafından düzenlenen baskın kapsamında, “Karın ağrısı, mide bulantısı, ödem, böbrek ve safra kesesinde bulunan taşlar, üşütme, öksürük, yüksek ateş” yazılı birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı öne sürülen 59 şişe ilaç ele geçirildi.

Co-19 Adını Verdiği Sahte Covid-19 İlaçları Ele Geçirildi

Şüpheli E.K.’nın Co-19 adı verdiği sahte covid-19 ilaç şişelerinin üzerine “Dört yemek kaşığı ilacı bir bardak suya koy, günde üç defa iç” yazılı notlar yapıştırdığı belirlendi. Sahte ilaçlar içeriğinin tespit edilmesi için Simav Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne gönderildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar