LGS’DE İLÇE BİRİNCİSİ: “NAZİLLİ BAHÇEŞEHİR KOLEJİ”

LGS’DE İLÇE BİRİNCİSİ: “NAZİLLİ BAHÇEŞEHİR KOLEJİ”

Nazilli Bahçeşehir Koleji LGS 2020 de fark yaratarak ilçe birinciliğini bu senede kimseye kaptırmadı. %0 lık dilimde 9 öğrencisi, %1 lik dilimde 14 öğrencisi bulunan Nazilli Bahçeşehir Kolejinin 31 öğrencisi de nitelikli okullara yerleşme hakkı kazandı.

Okul Müdürü Semahat Yılmaz konuyla ilgili yaptığı konuşmasında; “ İdareci arkadaşlarıma, öğretmen arkadaşlarıma, kıymetli velilerimize ve tabiki can parçası çocuklarımıza bu süreçteki gayretleri için çok teşekkür ediyorum. Büyük hedeflerle başladığımız eğitim öğretim yılında başarı basamaklarını hızla tırmanırken tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle birlikte uzaktan eğitim sürecine geçtik yarına dünden hazır olan Bahçeşehir Koleji olarak yapay zeka tabanlı eğitim portalımız metodbox, canlı ders sitemimiz seemeet ile uzaktan eğitim yakından takip diyerek çocuklarımızı 1 dakika bile yalnız bırakmayarak eğitim öğretimde hız kesmedik, buda bize hem bireysel olarak hemde genel ortalama bazında ilçe birinciliğini getirdi emekleri için öğretmen arkadaşlarıma huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

BİRİNCİ YİNE DEĞİŞMEDİ

Okul olarak genel ortalamayla birinci olmalarının yanı sıra bireysel olarak da öğrencileri Enes PEKER’in ilçe birincisi olmasına değinen Nazilli Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları kurucusu Ramazan Ererişkin “2018-2019 eğitim öğretim yılında olduğu gibi 2019-2020 sezonunda da sonuç değişmedi ve okulumuz birinci oldu. Sevgili öğrencimiz Enes’i yürekten kutluyorum, bundan sonraki eğitim hayatında başarılar diliyorum” dedi. % 0 diliminde kendine yer bulan tüm Nazilli Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin Nazilli Uğur Fen Lisesinde tam bursla eğitim alma hakkı kazandıklarını da sözlerine ekleyen Ererişkin; “Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan uluslar, geleceğe güvenle bakabilirler işte bizde bu pusulanın gösterdiği yoldan asla vazgeçmeyeceğimize söz veriyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

BAŞKAN ÖZCAN’DAN LGS BİRİNCİSİNE TEBRİK!

Nazilli Bahçeşehir Koleji öğrencisi, LGS Nazilli birincisi Enes Peker, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı ziyaret ederek başarısını paylaştı.  Başkan Özcan, Enes Peker’i makamında ağırlayarak kendisini akıllı saatle ödüllendirdi.

 Başkan Özcan’ın ev sahipliğinde yapılan ziyarete Nazilli Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu Fatih Ertap, Okul Müdürü Semahat Yılmaz, Enes Peker ve babası Yalçın Peker katıldı.

“ZORDU ANCAK YILMADIK”

Çok çalışmasının karşılığını aldığını ifade eden LGS Nazilli birincisi Enes Peker, “Korona döneminde herkes gibi 3 ay boyunca evde kaldık. Derslerimizi çalıştık. Tüm gün boyunca evde kalmak zordu ancak yılmadık. En sonunda sınavda emeğimizin karşılığını aldık. Öğretmenlerime ve okuluma çok teşekkür ediyorum. Öğrenci arkadaşlara bol bol deneme çözmelerini tavsiye ediyorum. Sınav gününde erken uyumak ve dinç uyanmak çok önemli. Stres ve heyecanı yenmek gerekiyor” dedi.

“BAŞARININ ÖDÜLLENDİRİLMESİ LAZIM”

Başarısından dolayı Enes Peker’i kutlayan ve ödüllendiren Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Enes Peker’i kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum. Babası da eğitim camiasında başarılı müdürlerimizden. Başarının her zaman ödüllendirilmesi ve özendirilmesi lazım. Nazilli’nin kalkınması ve gelişmesi eğitilmiş insanlarla mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar