TURİSTLERE UYARILAR…

Seyahat kitaplarında, Türkiye’ye gelen turistlere hangi uyarılar yapılıyor?

Ben de bir ülkeye ilk defa seyahat edeceksem ülke ve halkı hakkındaki uyarılara dikkat ederim.

TURİSTLERE UYARILAR…

Seyahat kitaplarında, Türkiye’ye gelen turistlere hangi uyarılar yapılıyor? Ben de bir ülkeye ilk defa seyahat edeceksem…

ŞAM BABASI

"Şam Babası. Para vermekle Baba olunmaz…"

Boşanmış erkeklerin en sık duyduğu laftır bunlar.

Hem çalışıp hem annelik yapan kadınlarımızı tenzih ederim. Saygı, minnet duyar heykellerini dikerim. Ama evde oturup çocuk bakan, yetmedi bakıcı, haftada 3 gün temizlikçi tutan kadınlarımızın bu serzenişine isyanım var.

Bendeniz 3 kere evlenmiş, bu konuda bir türlü dikiş tutturamayan, zor adamın tekiyim. Doğrudur. Ama eski…

Kurbağa Prensler, Ejderhalar ve Kadınlar. Sahi Masal Ev neydi?

Bir varmış, bir yokmuş. Uzak yakın diyarlarda bir Afrika Kabilesinde şöyle bir söz vardı. Bir çocuğu yetiştirmek içi koca bir köy gerekir”. (Öyle bir köy yoksa Masal Ev var, yazının devamında göreceksiniz) “Köyü tarafından sevilmeyen çocuk, ileride o sevgi sıcaklığını hissetmek için o köyü “ya da köyleri” yakarmış. Etrafı yakıp yıkanlar aslında hep o sevgi sıcaklığını hissetmeye çalışanlarmış.

Kurbağa Prensler, Ejderhalar ve Kadınlar. Sahi Masal Ev neydi?

  Yine öyle bir köyde çok güzel bir kız çocuğu yaşarmış. Üvey annesi tek gözlü babası…

Artemis’in doğumu / Çağnur Şarman köşesinde yazdı

Bir Masal atasözü der ki: “Hazineler, viranelerde gizlenirmiş.”  Uzak diyarlarda dereleri bol bir dağın ardındaki deniz kenarındaki köyde yıkık virane terkedilmiş bir ev varmış. Kimse bilmezmiş bu harabenin sihirli olduğunu. Bir gün köyün ileri gelenleri, köyde yaşayanlar karar vermiş el birliği ile bu harabeyi onarmaya ve bu yıkık binanın çürümesine izin vermemeye.

Artemis’in doğumu / Çağnur Şarman köşesinde yazdı

                                              “Hepimizin hayatı iki kelime                                              Bir varmış, bir yokmuş şu âlemde…”      Bir Masal atasözü der ki:…

Tuğba Özay’dan Uşak’a ve Belediye Başkanı Çakın’a Övgü…

Bir teknoloji mağazası açılışı için Denizli'nin Çivril İlçesine gelen manken sanatçı Tuğba Özay Pandemi sürecinde Uşak'ın mavi bayrak almasını takdir etti.

Tuğba Özay’dan Uşak’a ve Belediye Başkanı Çakın’a Övgü…

Tuğba Özay bir teknoloji mağazası açılışı sonrasında verdiği röportajda Denizli’de de pek yoğun değil ama özellikle…

Kurtlar Vadisi’nin ünlü oyuncusu hayatını kaybetti

Kurtlar Vadisi’nin ünlü oyuncusu, Kuzey Makedonya'nın ünlü sinema ve tiyatro oyuncularından Luran Ahmeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Kurtlar Vadisi’nin ünlü oyuncusu hayatını kaybetti

Bir süredir başkent Üsküp’teki Devlet Hastanesinde tedavi gören Arnavut asıllı 46 yaşındaki Luran Ahmeti’nin yaşamını yitirdiği…

Koronavirüse yakalanan Nuri Alço’dan kötü haber

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan 69 yaşındaki oyuncu Nuri Alço’nun, durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Koronavirüse yakalanan Nuri Alço’dan kötü haber

Yeşilçam oyuncularından Nuri Alço’nun yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı ve durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.…

Kanal D’nin sevilen dizisi ekranlara veda ediyor

Sıra dışı bir doktorun başından geçen maceraları konu alan Kanal D'nin sevilen dizisi Hekimoğlu için final kararı alındı.

Kanal D’nin sevilen dizisi ekranlara veda ediyor

Timuçin Esen, Ebru Özkan Saban, Okan Yalabık ve Kaan Yıldırım’ın başrollerde yer aldığı Hekimoğlu dizisi de…

Teşkilat dizisi reytingleri süpürünce o dizi yayından kaldırıldı

TRT ekranlarında yayınladığı günden itibaren çok konuşulanlar arasında yer alan Teşkilat dizisi, aynı gün yayın yapan Show TV'nin iddialı dizilerinden Arıza'yı geride bıraktı. Yapımcıların da reyting mücadelesinde geride kalan Arıza dizisini sonlandırma kararı aldığı iddia edildi.

Teşkilat dizisi reytingleri süpürünce o dizi yayından kaldırıldı

TRT1’de başrollerini Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Tuncer Salman,…

Survivor’a hangi dünyaca ünlü şarkıcı konuk olacak?

Acun Ilıcalı TV 8'in çok izlenen yarışması Survivor'ın birleşme partisinde sahne alacak ismi sosyal medya hesabından duyurdu. Acun Ilıcalı, yaptığı açıklamada Survivor birleşme partisinde sahne alacak dünyaca ünlü ismin şarkıcı Jason Derulo olacağını açıkladı.

Survivor’a hangi dünyaca ünlü şarkıcı konuk olacak?

Acun Ilıcalı TV 8’in çok izlenen yarışması Survivor‘ın birleşme partisinde dünyaca ünlü şarkıcı Jason Derulo’nun sahne…

Whatsapp İhbar