MAKSİAD BAŞKANI SARI’DAN ‘EKONOMİ KURULU’ ÖNERİSİ

MAKSİAD BAŞKANI SARI’DAN ‘EKONOMİ KURULU’ ÖNERİSİ

Denizli Makina Sanayici İşadamları Derneği(MAKSİAD) Başkanı Mehmet Sarı, korona virüs salgını dolayısıyla ekonominin zor duruma düşeceğini belirterek, devletin bir dizi önlemi devreye sokmaya çalıştığını ama salgın sürecinin devam ediyor olması nedeniyle de her şeyi devletten beklemeden, kasasında milyarlarca dolar olduğu ileri sürülen başta TOBB olmak üzere, birçok güçlü mesleki oda ve birliğin de taşın altına elini koyması gerektiğini söyledi. Sarı, Sağlık Bilim Kurulu gibi Ekonomi Bilim Kurulu’nun devreye sokulmasını gerektiğini belirtti.

Salgın hastalık nedeniyle, tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de önemli tedbirlerin hayata geçirildiğini ama sürecin uzaması nedeniyle de ekonominin, hesaplananların üstünde sıkıntılarla karşı karşıya kalabileceğini önemle vurgulayan MAKSİAD Başkanı Sarı, kasalarında ciddi rakamların bulunduğu ileri sürülen TOBB ve buna benzer büyük odalar ile birliklerin de hızla devreye girmesi gerektiğini belirtti.

“EKONOMİ BİLİM KURULU’NUN OLUŞTURULMASINDA FAYDA VAR”

Başkan Sarı; “MAKSİAD olarak; kriz döneminin en az hasarla atlatılması için, kendi gücümüz ölçüsünde sürece katkı koymaya çalışıyoruz. Devletimizin de yanındayız. Zaman, her şeyi devletten bekleme zamanı değildir. Bütçesi büyük olan meslek örgütlerine çağrılar yapılmaktadır. Ben de bu çağrıları olumlu karşılıyorum. Sayın TOBB Başkanımız ve yönetimi de bu çağrıları dikkate alacaklarını duyurdular. Ama henüz bir adım atılmadı. Geç olmadan, gerekli girişimlerde bulunmak lazım. Bir an önce bankalarla konuşulmalı, güvence verilmeli ve çok düşük faizli, uzun vadeli kredi olanakları sağlanmalı, hatta alınan aidatların bile alınmaması da düşünülmelidir. Bunun dışında, Sağlık Bilim Kurulu gibi, Ekonomi Bilim Kurulu’nun da oluşturulmasında fayda var.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar